Salon Smyk

W Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi zostanie otwarty salon sieci z produktami dla dzieci Smyk. Nowy najemca zajmie powierzchnię 550 mkw. Otwarcie sklepu zaplanowano na 24 kwietnia. Będzie to czwarty salon sieci w rejonie Łodzi. Do tej pory otwarto tam sklepy Smyk w CH Manufaktura, CH Port Łódź i w Galerii Łódzkiej.

Będzie to już drugi salon sieci Smyk otwarty w ostatnim czasie w centrum outletowym. W marcu w nowo otwartym centrum handlowym Factory Warszawa Annopol rozpoczął działalność salon Smyk Outlet.

Tamtejszy Smyk znalazł się na parterze centrum handlowego, a jego powierzchnia zajmuje ponad 700 mkw. Smyk w Factory Warszawa Annopol to pierwszy w stolicy i drugi w kraju salon w formacie wyprzedażowym. Pierwszy w Polsce sklep Smyk w formacie outlet powstał w Factory Poznań w Luboniu w 2010 roku.

Smyk to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F). Jej historia sięga roku 1976, w którym powstał Dom Handlowy Smyk.

Dynamiczny rozwój sieci SMYK rozpoczął się w roku 2000, kiedy powołano samodzielną spółkę Smyk sp. z o.o. Obecnie sieć sklepów Smyk obejmuje ponad sto punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce. Sklepy Smyk działają również w Rosji, na Ukrainie, w Turcji i w Rumunii.

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EM&F), notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest jednym z wiodących dystrybutorów produktów z kategorii: media i rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki.