Salon Atlantic

Spółka Atlantic, właściciel sieci salonów z bielizną planuje w 2013 roku uruchomić 35 nowych punktów sprzedaży w Polsce i za granicą. – 5 kwietnia otworzymy kolejny salon w tym roku. Nowy sklep znajdzie się w gorzowskiej Galerii Askana. Zajmie on lokal o powierzchni 60 mkw. – powiedziała portalowi Retailnet Nina Nurzyńska z Atlantic SA.

– 16 kwietnia br. zamkniemy salon w Factory Ursus. Zostanie on zmodernizowany i dostosowany do nowej koncepcji sklepów outletowych. Modernizacja tego punktu potrwa około miesiąc – dodała Nina Nurzyńska.

Ostatnio spółka uruchomiła salon w nowym koncepcie w łódzkiej Manufakturze. Nowy punkt sieci zajął lokal o powierzchni 85 mkw.

Atlantic SA zajmuje się produkcją i sprzedażą bielizny. Sklepy sieci mają powierzchnię od 40 mkw. do 80 mkw. Firma poszukuje nowych lokalizacji w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

Obecnie sieć Atlantic to ponad 200 salonów w Polsce i zagranicą. 65 salonów zlokalizowanych jest w największych polskich miastach, w tym 23 działających na zasadzie franczyzy depozytowej, 34 salony firmowe i 8 outletów. Atlantic ma również ugruntowaną pozycję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W samej Rosji jest 75 salonów, a na Ukrainie 58.

Atlantic w 2012 roku otworzył sklepy m.in.: w centrum handlowym Gemini Park Tarnów, w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w Outlet Park Szczecin, w centrum handlowym M1 w Zabrzu.