Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty
Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty

– W marcu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę Dekady Malbork. Pozwolenie powinno być prawomocne na początku maja. Natomiast rozpoczęcie budowy planujemy w III kwartale 2013 roku – powiedział portalowi Retailnet Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

– Obecnie jesteśmy w trakcie negocjacji umów z głównymi najemcami. Prawdopodobnie w maju będziemy mogli poinformować o najemcach – dodał Aleksander Walczak.

Dekada Malbork to centrum handlowe typu convenience realizowane przez grupę Dekadę Realty. Otwarcie galerii zaplanowano na II połowę 2014 roku. Obiekt o powierzchni 5,4 tys. mkw. GLA będzie dysponował 20 lokalami. W Dekada Malbork znajdzie się supermarket spożywczy, sklep RTV AGD, drogeria, sklepy obuwnicze i odzieżowe.

Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Olsztyn i Kraków. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.