Atrium Reduta
Atrium Reduta

W centrum handlowym Atrium Reduta pojawi się pierwszy w Warszawie salon sportowy Martes Sport. Na powierzchni ponad 460 mkw. klienci będą mogli znaleźć odzież, obuwie, akcesoria i sprzęt przydatny przy aktywnych formach wypoczynku. Otwarcie salonu planowane jest pod koniec maja. W kwietniu natomiast w centrum otworzy się pierwszy w Warszawie salon marki Sinsay.

Martes Sport to wielkopowierzchniowe sklepy, z markowymi artykułami sportowymi do uprawiania najbardziej popularnych dyscyplin. Oferta tej marki skierowana jest zarówno do wytrawnych sportowców, jak i do amatorów, poszukujących aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. W Atrium Reduta Martes Sport zajmie ponad 460 mkw. powierzchni. Będzie to pierwszy salon tej marki w Warszawie. Otwarcie sklepu planowane jest na koniec maja.

5 kwietnia do grona najemców centrum dołączy pierwszy w Warszawie salon Sinsay. Ponadto, również w tym miesiącu otworzy się zmodernizowany i powiększony salon H&M.

Centrum Handlowe Atrium Reduta położone jest przy Alejach Jerozolimskich, blisko centrum Warszawy i zaledwie 15 minut jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina.  Na powierzchni ponad 27 tys. mkw. GLA znajduje się blisko 140 sklepów i punktów usługowych. W Atrium Reduta znajduje się hipermarket sieci Carrefour oraz takie punkty usługowe jak: pralnia, apteka, punkt dorabiania kluczy i naprawy obuwia, czy myjnia samochodowa. Wśród kluczowych najemców centrum znajdują się m.in. takie marki jak: Camaieu, Carry, CCC, Cropp, Cubus, Diverse, Duka, Ecco, Empik, RTV Euro AGD, H&M, Home & You, House, Humanic, Jacqueline Riu, KappAhl, perfumeria Marionnaud, Mohito, Mothercare, Orsay, Peek&Cloppenburg, Reserved, Rossmann, Sephora, Springfield, Swiss, Tchibo, Top Secret, Triumph, Venezia. Dla Klientów centrum przeznaczono ponad 1,6 tys. miejsc parkingowych. Bezpośredni dojazd do centrum zapewnia 6 linii autobusowych oraz pobliska stacja kolejowa.

Atrium to firma zajmująca się przede wszystkim inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej, zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Grupa jest właścicielem 155 takich obiektów. Atrium działa przede wszystkim na terenie Polski,  Republiki Czeskiej,  Słowacji i w Rosji. Firma jest obecna również na Węgrzech, w Rumunii, na Słowacji i Łotwie. Spółka ma siedzibę na wyspie Jersey i jest notowana na dwóch giełdach: wiedeńskiej i amsterdamskiej Euronext pod symbolem ATRS.

W Polsce Atrium posiada 21 działających centrów handlowych. W skład portfela firmy wchodzą  m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu oraz Atrium Mosty w Płocku. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 389 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi budowę Centrum Handlowego Atrium Felicity w Lublinie.