Jacek Szkólski, CEO - dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Avenir Medical

– W marcu uruchomiliśmy kolejny salon własny sieci Twoje Soczewki, który mieści się w Factory Warszawa Annopol. Na potrzeby sklepu zajęliśmy lokal o powierzchni 60 mkw. Ponadto mamy podpisane umowy najmu lokali w Galerii Katowickiej, CH Wzgórze Gdynia, CH Supersam Katowice, Poznań City Centre, CH Atrium Felicity Lublin oraz w Galerii Warmińskiej w Olsztynie – powiedział w rozmowie z portalem Retailent Jacek Szkólski, CEO – dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Avenir Medical sp. z o.o s.k.a.

– Oprócz salonów własnych chcemy otwierać punkty Twoje Soczewki w formie franczyzy. Obecnie pracujemy nad końcową wersją umowy. Zaletą naszej franczyzy jest to, że nie wymaga dużych nakładów finansowych (40 tys. zł). Mogę dodać, że tygodniowo otrzymujemy kilka telefonów od firm zainteresowanych franczyzą.

W 2012 roku sieć Twoje Soczewki powiększyła się o pięć salonów.

Avenir Medical sp. z o.o s.k.a. uruchomiła markę Twoje Soczewki w 2005 roku. Obecnie pod logotypem Twoje Soczewki działa 45 salonów. Najwięcej salonów znajduje się w Warszawie (9 salonów, m.in. w Złotych Tarasach, Galerii Mokotów, CH Wola Park, CH Arkadia, CH Blue City) oraz we Wrocławiu (7 salonów, m.in. w Magnolia Park, CH Marino i DH Renoma).

W 2011 roku spółka Avenir Medical została wyłącznym dystrybutorem opraw okularowych marki DKNY (Donna Karan New York) w Polsce. Spółka prowadzi także sprzedaż w sklepie internetowym.

Avenir Medical sp. z o.o s.k.a. jest również właścicielem sieci butików optycznych De’ Lux Optica.