Jean Louis David
Jean Louis David

Firma, do której należy sieć salonów fryzjerskich Jean Louis David planuje otwierać w naszym kraju 3-4 nowe salony rocznie.

Z końcem marca podpisana została umowa na wynajem powierzchni dla salonu Jean Louis David w Galerii Malta w Poznaniu. Nowy salon sieci zajmie 87 mkw. powierzchni na poziomie 0. W ramach rozbudowanego zakresu usług klienci salonu będą mogli skorzystać również z zabiegów kosmetycznych oraz kupić produkty do stylizacji i pielęgnacji włosów, ciała, twarzy i paznokci.

Sieć Jean Louis David należy do czołówki salonów fryzjerskich i jest obecna w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Provalliance prowadzi 2,4 tys. salonów Jean Louis David w 25 krajach na świecie i obsługuje blisko 30 mln klientów rocznie.

W Polsce siecią zarządza Provalliance Poland sp. z o.o. Obecnie w ramach sieci na polskim rynku działają 52 salony. Z czego 44 to salony własne, a 8 placówek działa w oparciu o umowy franczyzowe. Spółka otwiera placówki w większości w centrach i galeriach handlowych, ale także przy ulicach dużych miast w Polsce.

Salony Jean Louis David mierzą średnio od 50 do 70 mkw. powierzchni. Firma zainteresowana jest otwarciami głównie w prestiżowych centrach handlowych w miastach liczących ponad 300 tys. mieszkańców.

W Polsce sieć istnieje od 1994 roku, a salony znajdują się m.in. w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Szczecin, Wrocław, Kalisz, Bielsko-Biała, Kielce, Lublin, Rzeszów, Poznań, Tarnów. Najwięcej lokali spółka posiada w województwach mazowieckim i małopolskim.

Provalliance Poland sp. z o. o. oprócz salonów Jean Loius David jest od roku 2008 właścicielem marki Lovely Look. Lovely Look to obecnie ponad 20 salonów fryzjerskich w centrach handlowych: Real, M1, Auchan i Tesco w całej Polsce.