Barbara Has, Expansion Manager marki Orsay i Pimkie

– W tym roku planujemy otwarcie co najmniej 5 sklepów marki Orsay – 2 zostały już otwarte – są to salony w Płocku (Galeria Mazovia) oraz w Łomży (Galeria Veneda). Kolejny salon otwarty będzie w Gdyni w CH Wzgórze. Prowadzimy również działania związane z rozwojem innych marek należących do właściciela naszej sieci, tj. Pimkie, Brice oraz Tape a l’oeil. Ekspansja tych marek jest jednak bardzo ostrożna – powiedziała portalowi Retailnet Barbara Has, Expansion Manager marki Orsay i Pimkie.

– Obecnie pracujemy nad optymalizacją naszego portfolio i bardzo szczegółowo analizujemy warunki najmu w sklepach Orsay. W sytuacji, w której nasze bieżące czynsze nie odpowiadają obecnym warunkom rynkowym, mamy możliwość podjęcia renegocjacji lub rozwiązania umowy najmu. Jeśli odbywa się to z korzyścią dla naszej sieci, wówczas podejmujemy takie działania.

– Nie koncentrujemy się na przenoszeniu sklepów z jednych galerii do innych. Nadal działamy według sprawdzonej strategii – chcemy być obecni w najlepszych obiektach w Polsce. Kierując się tą zasadą, jeśli otrzymujemy dobrą ofertę i zostanie ona zatwierdzona przez nasz zarząd, wówczas otwieramy nowy sklep.

– Od dwóch lat wprowadzamy konsekwentnie nowy wystrój naszych salonów Orsay. Również w tym roku nasz Zarząd zatwierdził modernizację kilkudziesięciu salonów z sieci ponad 600 w całej Europie. Część modernizacji będzie wykonana również w Polsce. Jako kryterium przyjmujemy wiek sklepu, ale również jego rentowność oraz jakość centrum handlowego w którym się znajduje – dodała Barbara Has.

Orsay to marka odzieżowa dla kobiet, która należy do spółki Orsay GmbH. Orsay rozpoczęła działalność w 1975 roku od 35 sklepów i 220 pracowników w Niemczech. Na świecie działa ponad 600 salonów tej marki w 25 krajach. W Polsce funkcjonuje 152, z czego ponad 140 znajduje się w galeriach i centrach handlowych. Za rozwój sieci w naszym kraju odpowiedzialna jest firma Ordipol sp. z o.o. Średnia powierzchnia sklepów Orsay to 170 mkw. W 2011 roku zostało otwartych 10 sklepów, a w 2012 – 15. Odzież marki Orsay jest również dostępna w sklepie internetowym.