Pierwszy klub fitness sieci McFit w Polsce ruszy w 2013 roku

– McFIT planuje otworzyć swoje pierwsze studio w Polsce jeszcze w tym roku. Na razie nie możemy powiedzieć, gdzie to studio będzie się znajdowało, jaka będzie jego wielkość ani zakres oferowanych w nim usług. Obecnie prowadzimy negocjacje z potencjalnymi wynajmującymi różnych obiektów, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta – powiedziała portalowi Retailnet Nicola Pattberg, Head of Communications International McFIT GmbH.

– Poza Polską planujemy otworzyć swoje pierwsze studio również we Włoszech – dodała Nicola Pattberg.

McFIT GmbH to sieć klubów fitness, której założycielem jest Rainer Schaller. Siedziba firmy mieści się w Schlüsselfeld w Niemczech. McFIT ma około 1,2 mln klientów i dzięki temu jest liderem branży fitness w Europie. Klienci McFIT mają obecnie do dyspozycji 154 studia w Niemczech, 8 w Austrii i 10 w Hiszpanii.

Studia fitness marki McFIT są otwarte 365 dni w roku. Niektóre punkty sieci funkcjonują nawet 24 godziny na dobę. Średnia cena miesięcznego karnetu wynosi 17-19 euro.

W maju 2012 roku został zarejestrowany oddział firmy w Polsce (McFIT Polska sp. z o.o.). Za rozwój sieci McFIT na terenie kraju odpowiada Adam Śliwiński, który jest prokurentem i country managerem. Osobą odpowiedzialną za międzynarodową ekspansję sieci McFIT jest Steffen Letzelter. Przedstawiciele spółki byli uczestnikami dwóch edycji Shopping Center Forum.