Sklep Komputronik

Zarząd spółki Komputronik SA z siedzibą w Poznaniu poinformował, że w ostatnim kwartale roku obrachunkowego 2012/2013, kończącym się 31 marca 2013 roku, firma osiągnęła zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości 28,7 mln zł.

W analogicznym okresie poprzedniego roku zysk ten wyniósł 24,7 mln zł, co wskazuje na wzrost o 16 proc. Jak informuje firma lepsze wyniki sprzedaży uzyskano w niemal wszystkich kanałach sprzedaży.

Spółka chce kontynuować aktywne działania zmierzające do zdynamizowania sprzedaży i tym samym zwiększenia swojego udziału w rynku. Komputronik aktywnie rozwija również system sprzedaży agencyjnej.

Firma przygotowuje się do otwarcia pierwszego w Polsce salonu Komputronik Megastore, który będzie unikalnym na Polskim rynku wielofunkcyjnym centrum nowoczesnych technologii. Wielkość sklepu ma wynosić ok. 2 tys. mkw. Spółka przewiduje, że rocznie Komputronik Megastore będzie realizował sprzedaż na poziomie około 40 mln zł. Udział w projekcie zapowiedziały największe marki obecnie w Polsce, m.in. Acer, Apple, Asus, Canon, Dell, HP, Intel, Lenovo Microsoft, Samsung, Sony, Toshiba i wiele innych.

Komputronik SA ma obecnie około 220 salonów. Wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24. Komputronik SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.