CH Auchan Łomianki
CH Auchan Łomianki

Trwają prace związane z drugim etapem budowy galerii handlowej Auchan w Łomiankach. Obecnie zgodnie z harmonogramem prowadzone są prace wykończeniowe i adaptacyjne. W przyszłym miesiącu na 11 tys. mkw. powierzchni handlowej swoje salony otworzą znane modowe marki, m.in. H&M, Smyk, Reserved, Mohito, C&A, a także Home&You.

Zakończenie pierwszego etapu budowy galerii handlowej Auchan w Łomiankach miało miejsce 30 listopada 2012 r. Po kilku miesiącach prac, rozbudowa centrum handlowego dobiega końca. Do hipermarketu Auchan i pasażu handlowego z 50 lokalami już za kilka tygodni dołączą kolejni najemcy. Tym samym, w Łomiankach powstanie pierwsze, kompleksowe, nowoczesne centrum handlowo-usługowe. Jego powierzchnia wyniesie 30 tys. mkw.

– Jesteśmy już na finiszu rozbudowy. Ekipy budowlane wykonały 95 proc. prac, co oznacza, że w galerii jest już m.in. zamontowane oświetlenie, wentylacja i są wykończone posadzki. Obecnie instalujemy elementy dekoracyjne w pasażach, a w lokalach najemcy wykonują prace wykończeniowe – mówi Anna Gospodarek, manager galerii CH Auchan Łomianki. – Wnętrze galerii zaskoczy klientów naturalnym doświetleniem. W sufitach zostały zamontowane 4 duże świetliki o całkowitej powierzchni ponad 230 mkw.

Obiekt w Łomiankach ma być wygodny i przyjazny dla wszystkich klientów.

– Dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych będzie specjalnie zaprojektowany podjazd prowadzący do strefy relaksu m.in. z nowoczesną czytelnią, realizującą ideę bookcrossingu. Prace nad jego budową właśnie dobiegają końca – dodaje Anna Gospodarek.

Całkowita powierzchnia handlowa Centrum Handlowego Auchan w Łomiankach po otwarciu drugiej części galerii wyniesie 30 tys. mkw. Centrum znajduje się przy trasie wyjazdowej z Warszawy na Gdańsk, przy drodze krajowej nr 7 i obejmuje swoim zasięgiem 1,2 mln osób w granicach 30 minut jazdy do galerii. Inwestorem obiektu jest Immochan, oddział Auchan Polska sp. z o.o.

Centrum Handlowe Auchan Łomianki mieści się przy Brukowej 25 w Łomiankach. Przez 7 dni w tygodniu klienci Galerii będą mieli do dyspozycji 100 sklepów (II faza) znanych i wiodących na rynku marek. W ofercie galerii znajdują się butiki odzieżowe, obuwnicze. Całości oferty dopełniają punkty usługowe oraz restauracje i kawiarnie. Przy CH Auchan Łomianki mieści się hipermarket Auchan. Centrum handlowe posiada 1820 miejsc parkingowych, w tym 25 dla osób niepełnosprawnych. Galeria obecnie liczy 50 butików.

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw. Największe z galerii – liczące ponad 80 butików odzieżowych, punktów usługowych i restauracji to Port Rumia Centrum Handlowe Auchan w Rumi oraz Park Handlowy Auchan Bielany we Wrocławiu. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu galerii nowych projektów wynosi 300 tys. mkw.