Galeria Bałtycka

Coraz bardziej realna staje się rozbudowa gdańskiego centrum handlowego – Galerii Bałtyckiej. Właściciele obiektu chcą pozyskać od Urzędu Miasta przyległe działki. W zamian za to gmina ma otrzymać 30 mieszkań komunalnych.

Galeria Bałtycka ma zostać powiększona o około jedną trzecią powierzchni – informuje Wyborcza.biz. Mieszkania, które ma przekazać inwestor miastu, będą nowe i wyposażone o powierzchni przekraczającej 40 mkw.

Termin rozpoczęcia rozbudowy Galerii Bałtyckiej nie został jeszcze podany przez firmę ECE Projektmanagement. Wiadome jest jednak to, że obiekt musi być przygotowany do konkurencji z rozbudowywanym obecnie Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni oraz planowanym w Gdańsku Forum Radunia.

Galeria Bałtycka została otwarta dla klientów 4 października 2007 roku. Obiekt mieszczący się przy ul. Grunwaldzkiej 141 w Gdańsku, dzielnicy Wrzeszcz posiada 110 tys. mkw. powierzchni całkowitej.

Generalnym wykonawcą obiektu była firma Hochtief Polska sp. z o.o. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektoniczna A-Plan bis sp. z o.o. Zarządcą Galerii Bałtyckiej jest firma ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.

Na blisko 46 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży znajduje się 200 sklepów, 15 restauracji i kawiarni. W pasażach mają miejsce liczne atrakcje: odbywają się tam pokazy mody, imprezy okolicznościowe i różnorodne akcje o charakterze kulturalnym, sportowym czy popularnonaukowym.

Do głównych najemców Galerii Bałtyckiej należą Peek & Cloppenburg, Zara, H&M, Reserved, Saturn, Empik i New Yorker. Rolę głównego operatora spożywczego pełni marek sieci Carrefour.

Firma ECE Projektmanagement to europejski lider rynku centrów handlowych. Firma specjalizuje się w inwestycjach w eleganckie, śródmiejskie galerie handlowe. Realizuje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe, czy specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie już od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.