LCP
LCP

W marcu 2013 roku spółka Echo Investment podpisała umowy przedwstępne sprzedaży trzech obiektów handlowych w Tarnowie, Radomiu oraz Piotrkowie Trybunalskim.

Obiekty za 67,09 mln euro nabyła London & Cambridge Properties Ltd (LCP) – brytyjska firma działająca na rynku nieruchomości i prywatny inwestor funkcjonujący w Europie.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet transakcja ma zostać sfinalizowana w kwietniu 2013 roku, a LCP Properties jest zainteresowane nabyciem kolejnych centrów handlowych w Polsce.

– Mamy nadzieję na sfinalizowanie transakcji w kwietniu, po zakończeniu przez Echo Investments modernizacji powierzchni wspólnych we wszystkich trzech centrach handlowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu dobrze funkcjonujących, stabilnych centrów handlowych. Nie zamierzamy wprowadzać żadnych istotnych zmian w tych obiektach i w obecnym składzie najemców – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet James Fife dyrektor generalny LCP Properties.

Przedwstępne umowy sprzedaży dotyczą centrów handlowych w Tarnowie, Radomiu oraz Piotrkowie Trybunalskim. W transakcji pośredniczyła firma Savills. Zawarcie umów ostatecznych uzależniono od szeregu warunków, które muszą zostać spełnione do końca 2013 roku.

London & Cambridge Properties Ltd (LCP) jest jedną z największych brytyjskich firm na rynku nieruchomości i prywatnych inwestorów w Europie. Domeną spółki są nieruchomości komercyjne. LCP inwestuje w centra handlowe, usługowe, obiekty logistyczne i biurowe.