Galeria Bałtycka
Galeria Bałtycka

Firma ECE potwierdziła oficjalnie informację o powiększeniu gdańskiego centrum handlowego. Galeria Bałtycka mierząca 46 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu zyska dodatkowe 15 tys. mkw. powierzchni handlowej. W efekcie w Gdańsku pojawią się nowe marki.

Galeria Bałtycka cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Potwierdzają to kluczowe dla każdego centrum handlowego wskaźniki: tzw. odwiedzalności oraz poziom obrotów generowanych przez działające w nim sklepy. To z kolei spowodowało, że powstała już długa lista firm zainteresowanych wynajmem powierzchni handlowych i usługowych.

– Bez dodatkowych wolnych lokali nie jesteśmy już w stanie sprowadzić do Gdańska nowych marek, o które dopominają się nasi klienci. Wielokrotnie byliśmy zmuszeni odmawiać firmom, które chciały otwierać nowe sklepy i zatrudniać pracowników. Rozbudowa Galerii Bałtyckiej jest w tej chwili koniecznością – mówi Rafał Pruba, dyrektor działu wynajmu ECE Polska, firmy zarządzającej obiektem.

Na trzech kondygnacjach powstanie dodatkowo ok. 15 tys. mkw. Otwarcie nowej części dla klientów ma nastąpić nie wcześniej niż wiosną 2016 r.

– Zakładamy, że pierwszeństwo w wynajmie będą mieli przedstawiciele tych marek, których nie ma jeszcze nie tylko w Gdańsku, ale w całym Trójmieście. Pewne rozmowy na ten temat już rozpoczęliśmy. Po rozbudowie Galeria Bałtycka będzie mogła pochwalić się najszerszą ofertą modową w regionie. Planujemy też dodatkową strefę gastronomiczną – zapowiada Rafał Pruba.

Budowa nowej części zostanie zorganizowana w taki sposób, aby nie zakłócać sprawnego funkcjonowania galerii i jej najemców. Nie będzie też miała ona wpływu na komfort zakupów i spędzania wolnego czasu.

Galeria Bałtycka swoje podwoje otworzyła w październiku 2007 r. Zlokalizowana jest w samym sercu Wrzeszcza, handlowej dzielnicy Gdańska, od lat stanowiącej drugie centrum miasta. Rocznie odwiedza ją 10 milionów klientów, cieszy się także uznaniem ekspertów.

Na blisko 46 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży znajduje się 200 sklepów, 15 restauracji i kawiarni.

Od roku 1965 ECE działa, jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. Na rynku europejskim jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem. W 185 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 38 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 milionów metrów kwadratowych osiąga obroty na poziomie 19 miliardów euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się w Polsce m. in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 15 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy, Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem i Milaneo w Stuttgarcie.