Bolesławiec City Center

Aantan Development Polska postanowił rozszerzyć funkcję galerii handlowej Bolesławiec City Center o hotel typu bed&breakfast. Hotel ma być urządzony na ostatniej kondygnacji, która daje możliwość aranżacji 30 dwuosobowych pokoi z łazienkami wraz z wystarczającym zapleczem administracyjnym i gastronomicznym.

Wszystkie pokoje będą posiadały świetne doświetlenie dzięki panoramicznym oknom, a niektóre z nich widok na zabytkowe centrum Bolesławca. Część hotelowa posiada wydzielone wejście do obiektu z niezależną windą osobową. Dodatkowo w podziemiach znajdują się miejsca postojowe dla gości. Projekt aranżacji jest już gotowy, a sam obiekt funkcjonuje już od kilku miesięcy – także droga do uruchomienia nowej funkcji jest krótka.

– Obecnie rozmawiamy z dwoma inwestorami, którzy są zainteresowani wynajmem tej powierzchni na cele hotelowe. To wyjątkowy pomysł, który spodobał się nie tylko mieszkańcom miasta, którzy tęsknią za hotelem Piast, na którego miejscu powstała galeria, ale również władzom Bolesławca. Wielokrotnie podczas rozmów podkreślano bowiem deficyt miejsc hotelowych, nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim przeznaczonych dla firm z pobliskiej strefy ekonomicznej – powiedziała Edyta Bystra, kierownik projektu Antan Development Polska.

Bolesławiec City Center jest pierwszym tego typu centrum handlowym w samym mieście, stąd od samego otwarcia, które nastąpiło pod koniec listopada ubiegłego roku – cieszy się niezwykłą popularnością zarówno wśród mieszkańców miasta, jak również okolicznych miejscowości oraz… turystów z Niemiec, Czech i Holandii. Każdego miesiąca BCC odwiedza ponad 150 tys. osób, a pamiętajmy, że jest to 40-tysięczne miasto.

Mimo, iż jest to obiekt średniej wielkości – znalazły się w nim sklepy marek takich jak: Reserved, Mohito, House, Rossmann, CCC, supermarket POLOmarket, apteka oraz butiki lokalnych przedsiębiorców. Wkrótce zostaną otwarte kolejne sklepy znanych marek, dzięki czemu powierzchnia komercyjna zostanie wykorzystana niemal w 100 proc.

Antan Development Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 roku. Spółka obecnie realizuje budowę centrum handlowego – Galeria Calisia w Kaliszu.