Dominika de León, Business Development Manager Calypso Fitness SA

– Obecnie jesteśmy na etapie weryfikacji potencjalnych nowych lokalizacji dla klubów Calypso Fitness w największych miastach w Polsce. W kwietniu 2013 roku uruchomiliśmy klub fitness w Częstochowie. Natomiast w drugim kwartale tego roku planujemy otwarcie klubu w Szczecinie, a we wrześniu rusza trzeci klub Calypso Fitness w Trójmieście, w centrum handlowym Kowale  – powiedziała portalowi Retailnet Dominika de León, Business Development Manager Calypso Fitness SA.

– Jesteśmy otwarci na współpracę na zasadach franczyzy. Niemniej jednak skupiamy się na rozwoju sieci klubów własnych

– Pierwszy klub fitness uruchomiliśmy w 2000 roku w Warszawie. Na koniec 2012 roku posiadaliśmy sieć 13 klubów zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Gdańsku, Sopocie, Rzeszowie, Elblągu, Piotrkowie Trybunalskim.

– Powierzchnia Calypso Fitness Club jest zróżnicowana i zależna od uwarunkowań lokalizacyjnych. Staramy się otwierać kluby na powierzchni nie mniejszej niż 1 tys. mkw. Standardem w naszych klubach, oprócz obecności w nich siłowni i sal fitness, są: sale do spinningu, strefy funkcjonalne, przestronne szatnie z saunami oraz kids play. Większe kluby posiadają również ścianki wspinaczkowe, korty do squash i badmintona.

– W przeciwieństwie do naszej konkurencji nie ograniczamy się tylko i wyłącznie do centrów handlowych czy hoteli. Priorytetem są dla nas lokalizacje klubów w miejscach atrakcyjnych dla naszych klientów. Chcemy być blisko klienta pracującego, robiącego zakupy, wracającego do domu, spędzającego wolny czas. Wszystkie nasze kluby znajdują się w kluczowych punktach miast, są bardzo dobrze skomunikowane, posiadają miejsca parkingowe.

– Rynek klubów fitness w Polsce jest bardzo obiecujący, istnieje silna konkurencja zarówno z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Jednakże w przyszłość patrzymy z wielkim optymizmem. Wierzymy, że nasze doświadczenie, profesjonalizm i właściwa strategia daje nam przewagę nad konkurencją.

Calypso Fitness to jedna z największych ogólnopolskich sieci klubów fitness działających na rynku od kilkunastu lat. Obecnie posiada 15 klubów na terenie całej Polski m.in. w CH Wola Park (Warszawa), w Galerii Nowy Świat (Rzeszów), Galerii Przymorze (Gdańsk). Firma na potrzeby klubów Calypso Fitness zajmuje powierzchnie od 1 tys. mkw. do 3,5 tys. mkw.