Sklep Saturn w Centrum Handlowym Europa Centralna

W Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach otwarto sklep nowego najemcy. Klienci obiektu mogą zrobić zakupy w Chińskim Centrum Handlowym Kilila. Lokal zajmuje powierzchnię 870 mkw.

Zgodnie z umową najmu Kilila będzie działała pod nazwą Chińskie Centrum Handlowe. Jego oferta jest wyjątkowo szeroka – klienci mogą tam kupić w przystępnej cenie odzież, obuwie, galanterię (torby, paski), kosmetyki, biżuterię, bieliznę i drobne artykuły gospodarstwa domowego. Jest to największa w regionie sieć sklepów wielkopowierzchniowych, która oferuje produkty z Chin. Sklep w Europie Centralnej jest trzecim działającym na Śląsku. Jeden funkcjonuje w Raciborzu , drugi w Opolu.

– Otwarcie Chińskiego Centrum Handlowego jest kolejnym krokiem w stronę stworzenia klientom możliwości wszechstronnych zakupów w jednym miejscu. Staramy się zgromadzić jak najszerszą ofertę sklepów, by kupujący mieli z czego wybierać i czuli się w pełni usatysfakcjonowani – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej.

Europa Centralna ogłosi w najbliższych tygodniach kolejne otwarcia sklepów, między innymi takich marek jak Monnari i Cloud. Centrum prowadzi też obecnie negocjacje dotyczące najmu kolejnych lokali z kilkoma znanymi polskimi i międzynarodowymi firmami.

Centrum Handlowe Europa Centralna zostało otwarte 1 marca. Park handlowy wyróżniają duża powierzchnia sklepów i stosunkowo niskie koszty serwisowe, które z kolei dają najemcom możliwość obniżania cen w swoich sklepach i organizowania tam specjalnych promocji. Wyjątkowy charakter Europy Centralnej, stanowiącej połączenie galerii i parku handlowego pozwala klientom na łatwy dostęp do wszystkich sklepów dzięki przestronnemu i komfortowemu parkingowi położonemu na tym samym poziomie co sklepy. Centrum dysponuje 2,300 bezpłatnymi miejscami parkingowymi.

Wśród najemców Europy Centralnej są takie firmy jak: Saturn, Castorama, Tesco Extra, Jula, Ski Team, Jysk, Smyk Megastore, RTV Euro AGD, New Yorker, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, CCC, Bershka, Solar, Apart, TUI, Home & You, Super-Pharm, Neckermann, Deichmann, City Sport, Mohito, Promod, Cortland Apple Premium Reseller, Stradivarius, Rossmann, Takko Fashion czy Douglas.

Helical Poland jest założoną w 2005 r. spółką zależną Helical Bar plc., brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie.  Jej wartość giełdowa przekracza 350 milionów funtów. Znaczny potencjał wzrostu na rynkach Europy Środkowej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia w styczniu 2005 roku pierwszego zagranicznego biura w Warszawie.

Helical Poland specjalizuje się w budowie centrów handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych typu retail park. W obszarze zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture. Firma koncentruje się na budowie parków handlowych o powierzchni od 10 do 20 tys. mkw. znajdujących się w pobliżu miast o liczbie ludności przekraczającej 50 tysięcy.