Sports Direct

Sports Direct, brytyjska sieć sklepów z odzieżą i wyposażeniem sportowym wchodzi na polski rynek. Latem firma otworzy swój pierwszy sklep w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Spółka Helical Poland, która zbudowała obiekt, podpisała ze Sports Direct umowę na wynajem powierzchni w parku handlowym. Lokal będzie liczył 2350 metrów kwadratowych.

– Fakt, że sieć Sports Direct zdecydowała się na otwarcie pierwszego na polskim rynku sklepu właśnie w naszym Centrum, jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Marka ta jest uznana i doceniana przez klientów nie tylko w Wielkiej Brytanii ale i na świecie. Sports Direct jest również znany z wyjątkowej troski o swoich pracowników. Z radością witamy ich w gronie najemców CH Europa Centralna- mówi Peter Evans, leasing director w Helical Poland.

Sports Direct oferuje produkty wielu rozpoznawalnych na świecie marek, takich jak: Nike, Adidas, Reebok, Umbro, Karrimor, Lonsdale, Dunlop, czy Slazenger. Oferta sieci jest bardzo szeroka – od obuwia sportowego po odzież do fitnessu. Produkty można kupić bezpośrednio w sklepach lub zamówić przez internet.

Firma Sports Direct powstała w 1982 r. w Wielkiej Brytanii. Jest dziś największą siecią sklepów z wyposażeniem i odzieżą sportową na Wyspach, jeżeli chodzi o przychody i zyski z działalności operacyjnej. Sieć liczy ponad 470 sklepów i jest obecna w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Francji, Portugalii, Holandii i Słowenii. Sklepy działają pod nazwami SportsDirect.com (outlety), Field and Trek, Hargreaves Sports, Gilesports i Donnay International. Firma podpisała także umowy joint-venture w Irlandii Północnej oraz Irlandii, gdzie posiada pakiet akcji w spółce odzieżowej Heatons. Sports Direct posiada również pakiet 50,1 proc. akcji w jednej z trzech największych sieci detalicznych w Portugalii – Sports Direct Portugal.

Sports Direct zatrudnia kilkuset polskich pracowników w magazynie w Shirebrook, w Wielkiej Brytanii.

– Sports Direct to kolejny znaczący najemca, który zdecydował się dołączyć do CH Europa Centralna. Prowadzimy także negocjacje z kilkoma znanymi polskimi i międzynarodowymi firmami. Duże zainteresowanie wynajmem powierzchni w naszym centrum obserwujemy także wśród najemców lokalnych – mówi Monika Magner, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna.