Sieć River Island rozwija się w Polsce

– W 2013 roku planujemy otworzyć dwa sklepy River Island w galeriach handlowych. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji warunków współpracy. Na terenie kraju jest wiele lokalizacji, którymi potencjalnie jesteśmy zainteresowani – powiedziała portalowi Retailnet Monika Zatorska, Marketing Manager River Island w Ultimate Fashion sp. z o.o.

Od 28 marca 2013 roku działa nowa spółka odpowiedzialna za rozwój sieci sklepów w Polsce – River Island Fashion sp. z o.o, Firma została utworzona przez Ultimate Fashion sp. z o.o. oraz River Island Clothing Co Limited, Londyn (Wielka Brytania).

Na terenie kraju funkcjonuje 9 salonów River Island, wyłącznie w centrach handlowych m.in.: w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), CH Kaskada (Szczecin), Stary Browar (Poznań), CH Renoma (Wrocław), Silesia City Center (Katowice), CH Plaza (Lublin) oraz w Galerii Mokotów, CH Arkadia i Atrium Promenada (Warszawa). Średnia powierzchnia salonów River Island wynosi około 500 mkw.

Ultimate Fashion sp. z o.o. jest odpowiedzialna za rozwój w Polsce marek: Esprit, Mexx, Aldo, New Look, Wallis, Gap. Spółka została zarejestrowana 17.08.2001 roku, a jej właścicielem jest NFI Empik Media & Fashion SA.

River Island Clothing Co Limited (Londyn, Wielka Brytania) jest właścicielem marki River Island. Marka ta istnieje na rynku od ponad 60 lat. Spółka posiada sieć prawie 300 sklepów na świecie m.in.: w Wielkiej Brytanii, Irlandii, w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie. River Island oferuje ubrania w stylu Fashion w szczególności dla osób młodych. Spółka w 2011 roku osiągnęła obroty na poziomie 735,6 mln funtów.