LCP
LCP

London & Cambridge Properties Ltd (LCP) – brytyjska firma działająca na rynku nieruchomości i prywatny inwestor funkcjonujący w Europie, który w marcu 2013 roku dokonał zakupu trzech centrów handlowych od Echo Investment, szuka kolejnych nieruchomości komercyjnych na terenie Polski.

– Od 2005 roku traktujemy Polskę jako rynek długofalowych inwestycji. Jesteśmy zainteresowani nieruchomościami komercyjnymi na terenie całej Polski, nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. LCP jest zainteresowane kupnem jednopoziomowych nieruchomości handlowych z renomowanymi najemcami związanymi długoterminowymi umowami najmu. W ciągu najbliższych dwóch lat zamierzamy zainwestować w Polsce 250 milionów euro – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet James Fife dyrektor generalny LCP Properties.

London & Cambridge Properties Ltd (LCP) jest jedną z największych brytyjskich firm na rynku nieruchomości i prywatnych inwestorów w Europie. Domeną spółki są nieruchomości komercyjne. LCP inwestuje w centra handlowe, usługowe, obiekty logistyczne i biurowe.

Jak już informowaliśmy, transakcja zakupu trzech centrów handlowych od Echo Investment ma zostać sfinalizowana w kwietniu 2013 roku. Zakupione za 67,09 mln euro obiekty znajdują się w Tarnowie, Radomiu oraz Piotrkowie Trybunalskim. Nowy właściciel nie zamierza wprowadzać istotnych zmian w zarządzaniu tymi obiektami i w obecnym składzie najemców.