Salon Inglot
Salon Inglot

Firma Inglot planuje szeroką ekspansję nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W naszym kraju producent kosmetyków chce otworzyć sklepy głównie w powstających i rozbudowywanych galeriach handlowych. Kilka lokali powstanie też w obiektach działających od kilku lat.

Spółka Inglot ma zamiar kontynuować wzmożoną ekspansję także poza granicami naszego kraju.

– Inglot planuje około 70-90 otwarć za granicą do końca 2013 roku. Plany ekspansji obejmują zarówno kraje, w których marka jest już obecna, jak również otwarcia w zupełnie nowych miejscach m.in.w Maroko,na Filipinach, w Peru, w Jordani, Islandii, na Białorusi, w Wenezueli, Chile, Indonezji oraz w Norwegii – mówi w rozmowie z Retailnet Magdalena Kluz-Pękalska, v-ce prezes zarządu Inglot sp z o.o.

Do tej pory firma otworzyła swoje sklepy w kilkudziesięciu krajach w różnych częściach świata. Punkty sprzedaży Inglot znajdują się m.in. w: Anglii, Australii, Austrii, Bułgarii, Kanadzie, Danii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, we Włoszech, Irlandii, Meksyku, Indiach, Niemczech, Grecji, Finlandii, Maroko, Nepalu, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szkocji, Hiszpanii, Ukrainie i w USA.

– Do końca 2013 roku firma Inglot planuje w Polsce między innymi otwarcia w dużych centrach handlowych, czyli w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, w Galerii Katowickiej, w Centrum Handlowym Poznań City Center, w Galerii Bronowice w Krakowie. Prowadzimy także obecnie rozmowy z Centrum Ptak Outlet w Rzgowie, a także z Galerią Solną w Inowrocławiu – dodaje Magdalena Kluz-Pękalska, v-ce prezes zarządu Inglot sp z o.o. – Kolejne plany obejmują także CH Sukcesja w Łodzi, CH Tarasy Zamkowe w Lublinie oraz CH Forum Radunia w Gdańsku.

Firma Inglot posiada blisko 400 salonów i stoisk na całym świecie. Średnia powierzchnia salonów to 60-80 mkw., a wysp 10 mkw. Międzynarodowa ekspansja rozpoczęła się w roku 2006, kiedy Inglot otworzył pierwszy franczyzowy salon w Montrealu.

Firma Inglot została założona w roku 1983 przez Wojciecha Inglota absolwenta Wydziału Chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkowo firma tylko produkowała kosmetyki. Rok 2001 przyniósł otwarcie pierwszego stoiska firmowego Inglot we Wrocławiu.