Kolekcja Wólczanki
Kolekcja Wólczanki

Zarząd spółki Ptak SA poinformował, że 11 kwietnia 2013 roku podpisał umowę z Vistula Group SA o otwarciu salonu marki Wólczanka w Ptak Outlet – największym centrum outletowym w Polsce zlokalizowanym w Rzgowie koło Łodzi.

Salon Wólczanka będzie posiadał powierzchnię 42 metrów kwadratowych. Jego otwarcie przewidywane jest na początek maja tego roku. Jest to jeden z  dziewięciu nowych salonów, których otwarcie Vistula Group – właściciel sieci- zaplanował na ten rok.

W pierwszym kwartale tego roku otwarto nowe sklepy w Warszawie w Factory Annopol, Centrum Handlowym Sadyba Best Mall i w Centrum Handlowym Blue City, a także salon w centrum handlowym Gemini Park w Tarnowie i w Galerii Białej w Białymstoku.

Jak już informowaliśmy, docelowo w 2013 roku Vistula Group zamierza otworzyć około 9 sklepów sieci Wólczanka. Powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 30 do 40 mkw.

Historia marki Wólczanka sięga 1948 roku. Od tego czasu firma stale się rozwija. Oferta marki Wólczanka to męskie koszule, dzianiny i dodatki. W swoim asortymencie firma ma koszule męskie na różne okazje.

Spółka Vistula jest właścicielem sieci salonów marek odzieżowych Vistula, Wólczanka, Deni Clear oraz sklepów jubilerskich W.Kruk. Łącznie Vistula zarządza obecnie siecią 260 salonów.