Wizualizacja Tarasów Zamkowych

15 kwietnia 2013 roku został wybrany generalny wykonawca Tarasów Zamkowych – prestiżowego projektu Immofinanz Group w Lublinie. Została nim firma Warbud z Warszawy, która zrealizuje budowę centrum handlowo-rozrywkowego w pobliżu historycznego Zamku. Otwarcie Trasów Zamkowych planowane jest na jesień 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 480 mln zł.

– Jesteśmy przekonani, że wybór firmy Warbud na generalnego wykonawcę lubelskiej inwestycji Immofinanz Group był trafny. Budowany obiekt powstanie zgodnie z przyjętym harmonogramem i będzie miał wysoką jakość – powiedział Jacek Wesołowski, dyrektor polskiego oddziału Immofinanz Group.

Warbud posiada wieloletnie doświadczenie w budownictwie i obsłudze całego procesu inwestycyjnego: projektowaniu, prowadzeniu i wykonawstwie robót budowlanych. Na liście dokonań Warbudu znajduje się kilkadziesiąt inwestycji handlowo-usługowych zrealizowanych na terenie całej Polski. Wysoka jakość usług i wykwalifikowana kadra inżynieryjna to główne atuty generalnego wykonawcy Tarasów Zamkowych w Lublinie. Warbud jest częścią grupy Vinci, największego na świecie koncernu w sektorze budowlanym pod względem osiąganych przychodów. To oznacza, że jest niezawodnym i silnym partnerem w budowie tego wyjątkowego centrum handlowego, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie lubelskiego Zamku.

Prace budowlane związane z fundamentami pod Tarasy Zamkowe prowadzone są od października ubiegłego roku. Firma Soletanche – wykonująca ścianę szczelinową i wykop – zbudowała już okrąg ściany szczelinowej na głębokość 18 metrów. Ściana szczelinowa stanowić będzie fundament dla całego obiektu oraz ściany części podziemnej. Obecnie trwają prace związane z wykopem podziemnej części kompleksu. – Generalny wykonawca wszedł już na plac budowy i płynnie kontynuuje prace budowlane – dodaje Jacek Wesołowski.

Równolegle do tych prac Immofinanz Group buduje układ komunikacyjny. Zgodnie z umową zawartą z miastem, Spółka zainwestowała 50 milionów złotych w realizację rozwiązań komunikacyjnych w najbliższym otoczeniu Tarasów Zamkowych. Ponad 20 milionów z powyższej kwoty zostanie przeznaczone na inwestycje związane z przebudową ronda Lubelskiego Lipca 80’. – Rozpoczęcie prac dotyczących tych projektów planowane jest w połowie 2013 roku. Zakończenie tych prac przewidziane jest na połowę roku 2014 – informuje Jacek Wesołowski.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe powstanie w samym sercu Lublina, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Na 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych – w tym kawiarni, restauracji i obiektów o charakterze rozrywkowym. Trzy poziomowy parking podziemny pomieści 1,4 tys. miejsc postojowych. Znajdzie się tam także miejsce na supermarket o powierzchni 2 tys. mkw.

Tworząc przyszłą część ścisłego centrum miasta Immofinanz Group pragnie wesprzeć lokalną ekonomię i budować zrównoważone relacje z lokalnymi partnerami. – Pojawią się ciekawe możliwości dla lokalnych firm. Zaczęliśmy już współpracę z lokalnymi wykonawcami, którzy okazali się bardzo profesjonalnymi partnerami. Naszym celem jest współpraca z partnerami z Lubelszczyzny i angażowanie lokalnej ekspertyzy, gdzie tylko jest to możliwe. Ponadto, około 2 tys. osób znajdzie zatrudnienie w naszym centrum już po otwarciu – dodaje Jacek Wesołowski.

Najbardziej charakterystycznym elementem architektury centrum Tarasy Zamkowe będzie dach, unikalna eko-platforma skomponowana z pokrytych zielenią, przenikających się trójkątnych ramp i tarasów, stanowiących doskonałe miejsce na organizację wyjątkowych eventów i obiektów rozrywkowych dla Lublina i jego mieszkańców. Z kolei, wnętrze galerii będzie odtwarzać atmosferę i funkcje uliczki handlowej wysokiej klasy, zaprojektowanej na planie trójkąta. Wyjątkowy design, śródmiejska lokalizacja i starannie dobrana, prestiżowa gama najemców sprawią, że Tarasy Zamkowe staną się najbardziej atrakcyjną ofertą handlową w mieście.