Komputronik
Komputronik

Spółka Komputronik SA, 26 kwietnia 2013 roku uruchomi salon Komputronik Megastore w Centrum Handlowym Jupiter w Warszawie. Będzie to pierwsze w Polsce wielofunkcyjne centrum nowoczesnych technologii o powierzchni aż 2 tys. mkw. Ekspozycję będzie wspierał duży i dobrze zaopatrzony magazyn, z którego będą mogli korzystać zarówno klienci odwiedzający obiekt, jak również składający zamówienie przez internet i telefon.

– Miło jest mi poinformować, że już 26 kwietnia rusza Komputronik Megastore, który zmieni oblicze handlu nowymi technologiami w Polsce. Obecnie trwają prace wykończeniowe w salonie, a niedługo rozpoczniemy również jego zatowarowanie. Jestem przekonany, że Komputronik Megastore spotka się z pozytywnym odzewem wśród klientów, ponieważ w odróżnieniu od innych wielkopowierzchniowych ekspozycji – my zaoferujemy najlepsze ceny, cenne doradztwo i serwis na najwyższym poziomie. Nasi klienci będą mogli dokonać zakupów tworząc swój koszyk na specjalnym tablecie, dzięki czemu nie będą musieli ciągnąć za sobą niejednokrotnie bardzo ciężkich wózków – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

Zakres prac przygotowawczych przewidywał nie tylko całkowitą zmianę aranżacji powierzchni Salonu, ale również wymianę instalacji klimatyzacji i wentylacji oraz elektryki. Wydzielone zostały specjalne strefy handlowe: strefy partnerskie, strefa akcesoriów, strefa gier oraz strefa wiedzy. Każda z tych stref będzie specjalnie dostosowana do potrzeb użytkowników, np. strefa gier będzie dostosowana do premier oraz turniejów gier. Klientów będzie tu wspierał przeszkolony animator, pomieszczenie zostanie specjalnie oświetlone, a wejść do niego będzie można przez śluzę a’la Quake.

Również fasada zewnętrzna CH Jupiter od strony Komputronik Megastore zmieni się. Dzięki wielkopowierzchniowym reklamom z logo Komputronik Megastore oraz partnerów, klienci bez problemów trafią do salonu, przed którym będą miejsca zarezerwowane dla klientów Komputronik Megastore. Od ul. Pańskiej, przy dodatkowych miejscach parkingowych dla klientów Komputronik Megastore, na fasadzie CH Jupiter również znajdzie się reklama wielkopowierzchniowa z logo Komputronik Megastore oraz partnerów.

W projekt zaangażowani są wszyscy najwięksi producenci sprzętu, reprezentujący takie marki jak m.in. Acer, Apple, Asus, Canon, DELL, HP, Intel, Lenovo Microsoft, Samsung, Sony, Toshiba i wiele innych.

Komputronik SA ma obecnie około 220 salonów. Wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24. Komputronik SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.