Elewacja DH Vitkac
Elewacja DH Vitkac

W związku z otwarciem pierwszego w Polsce salonu luksusowej marki Louis Vuitton, w ostatnich dniach na Domu Towarowym Vitkac zainstalowano nietypowe rusztowanie. Na konstrukcji zawieszono elementy tworzące przestrzenną, ogromną torbę ozdobioną monogramem LV.

Konstrukcja, która pojawiła się na elewacji mierzy około siedmiu metrów wysokości. Element ten pojawia się na wszystkich domach towarowych na całym świecie, zwiastując otwarcie butiku luksusowego brandu. Zakupy w polskim butiku firmy będzie można zrobić już w czerwcu. Dokładna data otwarcia nie jest jednak jeszcze znana.

Dwupoziomowy salon zajmie powierzchnię około 270 mkw. i znajdzie się w otoczeniu innych renomowanych marek m.in.: Gucci, Yves Saint Laurent, Lanvin czy Giorgio Armani. W salonie mają się znaleźć zarówno skórzane torby z monogramem LV, które są najbardziej charakterystycznym produktem marki, jak i inne dodatki – okulary przeciwsłoneczne, walizki, szale, obuwie.

Spółka, która jest odpowiedzialna za rozwój marki w Polsce została zarejestrowana w sierpniu 2012 roku pod nazwą Louis Vuitton Polska sp. z o.o. Obecnie na świecie działa ponad 460 salonów marki Louis Vuitton.