Poznań City Center
Poznań City Center

Przedstawiciele spółki TriGranit poinformowali o postępie prac na budowie wielofunkcyjnego kompleksu w Poznaniu.

– Wewnątrz budynku galerii handlowej Poznań City Center trwają prace montażowe ścianek działowych, roboty wokół instalacji, ocieplania dachu i szklenia ażurowych, stalowych świetlików. Zamontowano już windy i ruchome schody, wylano posadzki na najniższym poziomie budynku. W części nowego dworca PKS rozpoczęto budowę stanowisk autobusowych. Na zewnątrz ocieplana jest w tej chwili elewacja całego budynku. Zaawansowane prace wykończeniowe prowadzone są na gotowej już konstrukcji trzykondygnacyjnego parkingu i biegnącej wzdłuż galerii, nad ziemią, rampy wjazdowej na parking. W  czerwcu pierwsi najemcy mają otrzymać swoje lokale w stanie developerskim – poinformował Redakcję Retailnet Przemysław Terlecki, reprezentujący TriGranit.

Jak poinformował inwestor, po zimowym spowolnieniu prace związane z budową nowych dróg i układu komunikacyjnego wokół Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu, nabrały tempa. W pobliżu wznoszonego przez węgierskiego developera, spółkę  TriGranit, centrum handlowego  Poznań City Center pojawiły się pierwsze warstwy asfaltu.  Widoczna jest już konstrukcja nowego przystanku tramwajowego i przejścia podziemnego wraz z charakterystycznym „ślimakiem”, po którym do przejścia podziemnego zjeżdżać będą rowerzyści, osoby z wózkami i niepełnosprawni. Trwają intensywne prace przy układaniu nowego torowiska tramwajowego i słupów trakcyjnych. Trwa  budowa nasypów pod nowe skrzyżowanie Matyi/Towarowa.

Prowadzone przez TriGranit prace drogowe obejmują budowę ok. 2,5 km nowych dróg, budowę nowego skrzyżowania ulic Towarowej, Matyi i Przemysłowej, przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów,  przystanku tramwajowego, dróg dojazdowych na nowy terminal autobusowy z 19 stanowiskami, przedłużenie ulicy Jakuba Wujka  oraz budowę parkingu rowerowego i ścieżek rowerowych.

Cały układ drogowy i komunikacyjny w okolicach Poznań City Center ma być gotowy w IV kwartale  2013 roku. Wtedy też planowane jest uroczyste otwarcie Poznań City Center.