Lavard

20 kwietnia 2013 roku zostanie otwarty 60. salon firmowy Lavard, który będzie zlokalizowany w CH Alfa w Gdańsku. Nowy punkt sieci o powierzchni 93 mkw. mieścić się będzie na I piętrze.

Obecnie firma Lavard sp. z o.o. posiada 60 salonów firmowych, w tym 11 salonów franczyzowych. Dodatkowo marka współpracuje z ponad 250 sklepami partnerskimi. Posiada odbiorców na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, w  Rosji i na Litwie.

W 2013 roku Lavard planuje otwarcie 15 salonów. Ostatnio spółka podpisała umowy najmu w projektowanych galeriach Outlet Center budowanych w Lublinie i Białymstoku. Każdy salon zajmie powierzchnię powyżej 180 mkw.

Lavard produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Marka Lavard oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w ramach sieci działa 60 salonów (własne i franczyzowe) m.in. w centrum handlowym Blue City w Warszawie, Factory Outlet Wroclaw, w Galerii Słonecznej w Radomiu, w CH Manufaktura w Łodzi, w Bonark City Center w Krakowie i CH Silesia w Katowicach.

Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw. W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych. Spółka w ciągu 3 lat zwiększyła liczbę salonów prawie o 50 proc.
Lavard sp. z o.o. należy do Grupy odzieżowej Gamatex.