Dekada Grójec
Dekada Grójec

W marcu 2013 roku rozpoczęły się prace przy budowie Dekady Grójec, centrum handlowego typu convenience realizowanego przez grupę Dekadę Realty. Otwarcie galerii  zaplanowano na koniec 2013 roku.

Dekada Grójec będzie nowoczesnym centrum handlowym obsługującym szybkie, wygodne zakupy. Na powierzchni najmu 5, 4 tys. mkw., funkcjonować będzie 17 lokali handlowo – usługowych, a należący do galerii parking  pomieści  180 samochodów.

– Podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą obiektu, który w marcu rozpoczął prace budowlane – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty. – Obecnie wykonywane są roboty obejmujące organizację budowy i zaplecza, powoli rozpoczynamy także prace ziemne związane ze wzmocnieniem gruntu i przygotowaniem platformy roboczej. Następnie przystąpimy do fundamentowania i wznoszenia konstrukcji głównej. Docelowo, Dekadę Grójec utworzą dwa parterowe budynki. Zakończenie prac budowlanych planujemy wraz z końcem listopada 2013 r. – informuje Walczak.

Trwa komercjalizacja obiektu. Wśród najemców znajdzie się m.in. Media Expert, CCC, popularny operator spożywczy oraz drogeria Rossmann, z którą obecnie finalizowana jest umowa najmu. W ofercie centrum znajdą się również punkty usługowe.

Przypomnijmy, Dekada Grójec to obiekt zlokalizowany w północnej części Grójca, bezpośrednio przy obwodnicy miasta, co ma zapewnić łatwy dojazd dla mieszkańców całego powiatu. W pobliżu biegnie również droga ekspresowa S7 – Gdańsk-Warszawa-Kraków. Projekt galerii wykonała firma Air Projekt i Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma Erbud.  Za komercjalizację obiektów sieci Dekada  odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.