Samsung Brand Store Warszawa
Samsung Brand Store Warszawa

W warszawskim Centrum Handlowym Arkadia otwarto pierwszy w Polsce i czwarty w Europie salon firmowy Samsung Brand Store. Sklep znalazł się na parterze i zajął powierzchnię 286 mkw.

Firmowy salon marki został podzielony na strefy produktowe. Jedna z nich poświęcona jest smartfonom, kolejna tabletom, pozostałe odpowiednio laptopom, telewizorom i kinom domowym. W czasie otwarcia klientom zaprezentowano najnowszy model smartfona Samsung Galaxy S4.

Samsung Brand Store to miejsce, w którym można poznać, przetestować i dowiedzieć się więcej o nowościach technologicznych.

– To dla nas bardzo ważny moment. Przede wszystkim dlatego, że jest to pierwszy sklep Samsung w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Cieszy mnie to, ze moment ten zbiegł się w czasie z premierą naszego najnowszego smartfona – powiedział na chwilę przed otwarciem salonu Daniel Chung, prezes Samsung Electronics Polska.

– Jesteśmy dumni z tego, że pierwszy sklep firmowy Samsung w Europie Środkowo-Wschodniej został zlokalizowany w Polsce. Jest to wyraźny sygnał podkreślający pozycję lidera marki na naszym rynku, a także wyznacznik kierunku, w którym chcemy podążać – być jak najbliższej naszych konsumentów i wzmacniać pozycję firmy na najważniejszych rynkach regionu – dodał Maciej Filipkowski, vice president IM Division w Samsung Electronics Polska.

Pierwszy sklep firmowy Samsung w Polsce jest obsługiwany przez firmę Sferis.

– Cieszę się, że spośród innych graczy na rynku dystrybucji sprzętu IT, RTV/AGD w Polsce, Samsung docenił doświadczenie Sferis, a przede wszystkim potencjał logistyczny i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań magazynowych. Zaowocowało to nawiązaniem współpracy na poziomie operacyjnym przy projekcie prowadzenia pierwszego, ekskluzywnego salonu firmowego Samsung. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli wspólnie spełniać oczekiwania klientów na światowym poziomie – mówił Michał Iwanciw, prezes zarządu Sferis sp. z o.o.

Sklep Samsung ma być nie tylko miejscem zakupów, ale także miejscem spotkań dla miłośników nowinek technologicznych oraz przestrzenią do prezentacji najnowszych produktów firmy. Klienci w sklepie firmowym mogą zobaczyć i zapoznać się z funkcjami najnowszych telewizorów LED, odtwarzaczy Blu-ray 3D, zestawów kin domowych, notebooków, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, urządzeń drukujących i wielu innych.

Samsung Electronics Co., Ltd. to jeden ze światowych liderów w dziedzinie elektroniki i podzespołów. Firma wprowadza innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach.

Sferis sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się specjalistyczną siecią sprzedaży detalicznej, oferującą urządzenia IT, RTV/AGD. Istnieje na rynku od 1992 roku. Od 2007 należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Action SA. Sferis rozwija również projekty e-commerce, jest właścicielem m.in. serwisów www.sferis.pl i www.more4kids.pl. Dzięki dostępowi do jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce, spółka może bezproblemowo obsłużyć tysiące zamówień dziennie.