Salon Gerard Darel
Salon Gerard Darel

W Galerii Mokotów w Warszawie otwarto salon Gerard Darel z damską odzieżą. Jest to pierwszy salon francuskiej marki w Polsce. Butik znalazł się na pierwszym poziomie galerii w otoczeniu innych ekskluzywnych marek tj. Trussardi, La Mania, Michael Kors czy Karen Millen.

Sklep oferujący damską odzież oraz dodatki zajmuje powierzchnię 105 mkw. Za rozwój marki Gerard Darel w Polsce odpowiada firma Desir Paris sp. z o.o. Spółka w swojej ofercie posiada poza marką Gerard Darel także Axara i Tara Jarmon.

Marka Gerard Darel oferuje wysokiej jakości kolekcje ubrań skierowanych do eleganckich i nowoczesnych kobiet. Typowe dla tej marki są eleganckie sukienki, bluzki a także odzież z dzianiny w naturalnych kolorach i dyskretnych wzorach.

Firma Gerard Darel została założona w 1971 roku przez Gerarda i Daniele Darel. Firma wciąż pozostaje w rękach rodziny. Obecnie prowadzi ją syn, Laurent Darel. Gerard Darel otworzył swój pierwszy butik w 1987 roku.

Marka obecna jest w 40 krajach na całym świecie. Łącznie działa ponad 1500 salonów Gerard Darel, z czego około 150 znajduje się w samej Francji. Sklepy marki mieszczą się w największych miastach. Dostępne są w najbardziej ekskluzywnych domach towarowych tj. Harrods, Neiman Marcus czy Galeries Lafayette.