CH Marino we Wrocławiu

Centrum Handlowe Marino usytuowane jest w północnej części Wrocławia, przy trasie wylotowej nr 5. Inwestorem obiektu jest spółka Gant Development.

Zarząd spółki podjął decyzję o sprzedaży obiektu w związku z zadłużeniem spółki z tytułu kredytów i obligacji, które na koniec 2012 roku przekroczyło 570 mln zł.

– Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma inwestorami zainteresowanymi zakupem Centrum Handlowego Marino. Z uwagi na prowadzone rozmowy nie podajemy oficjalnie kwoty wartości nieruchomości. Oprócz CH Marino mamy do sprzedania także dwa biurowce i kamienicę we Wrocławiu. Kwota pozyskana ze sprzedaży obiektów w części zostanie przeznaczona na oddłużenie Grupy Gant, a w części na rozwój działalności deweloperskiej – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Wojciech Rogala, prezes zarządu Rafael Management, spółki zajmującej się komercjalizacją CH Marino.

CH Marino  ma ponad 20 tys. mkw. powierzchni handlowej i około 70 sklepów. W gronie najemców obiektu znajdują się m.in. Douglas, Rossmann, Tesco.

Grupa Kapitałowa Gant Development SA jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską i budowlaną. Spółka działa w siedmiu polskich miastach. Są to: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Opole i Polanica Zdrój. Od 1998 roku Gant jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.