McDonald’s
McDonald’s

Pomimo odnotowania przez McDonald’s wzrostu przychodów i zysku na akcję w I kwartale 2013 roku,  to sprzedaż w restauracjach sieci działających na świecie od co najmniej roku spadła o 1 proc. W samej Europie sprzedaż zmniejszyła się w tym okresie o  1,1 proc.

– Wpływ na wyniki spółki miała utrzymująca się  gorsza sytuacja ekonomiczna na świecie. McDonald’s planuje poprawiać swoje menu dostosowując je do dzisiejszych wymagań klientów  – powiedział Don Thompson, Chief Executive Officer  McDonald’s.

Sieć McDonald’s w Polsce tworzą 304 restauracje, w tym 174 prowadzone na zasadzie franczyzy przez 58 licencjobiorców. 216 restauracji posiada opcję typu McDrive. W Polsce działają 83 restauracje z opcją McCafé i 45 restauracji z opcją Gym’n’fun. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 16 tys. pracowników.

Historia McDonald’s w Polsce sięga 1992 roku. Pierwsza restauracja firmy została otwarta przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.

W marcu br. otwarto piąty McDonald’s w Gliwicach. Znalazł się on w otwartym na początku miesiąca Centrum Handlowym Europa Centralna. W tym roku sieć McDonald’s otworzyła już 3 restauracje, a 4 obiekty są aktualnie w budowie.