Sklep zoologiczny
Sklep zoologiczny

Zarząd Spółki ZOO Centrum SA poinformował, że 22 kwietnia 2013 roku zostały zlikwidowane placówki znajdujące się w Galerii Nad Jeziorem w Koninie oraz w Galerii NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim.

Ponadto, jak poinformowano, obecnie trwają także działania zmierzające do zlikwidowania kolejnej placówki firmy zlokalizowanej w Galerii Piastów w Legnicy.

– Decyzje dotyczące likwidacji wynikały z przeprowadzonej przez nowego właściciela analizy rentowności poszczególnych placówek oraz ich zadłużeń finansowych – czytamy w komunikacie spółki.

ZOO Centrum to sieć sklepów zoologicznych działająca na rynku od 2001 roku. Sklepy sieci zlokalizowane są w większości w dobrze usytuowanych i odwiedzanych centrach handlowych.

W ramach sieci, oprócz będących w likwidacji, działało łącznie 10 sklepów ZOO Centrum – 3 we Wrocławiu ( Park Handlowy Bielany, Magnolia Park, Sklep Wędkarski), 3 w Poznaniu ( CH M1, Tesco i CH Franowo), 2 w Lublinie ( Cuprum Arena i CH Real – placówka zamknięta), a także w Galerii Gniezno w Gnieźnie – placówka zamknięta i CH M1 w Łodzi.