Fielmann
Fielmann

Firma Fielmann planuje otwarcie kilku nowych salonów optycznych w centrach handlowych na terenie Polski w 2013 roku.

– Obecnie posiadamy 19 salonów, ale chcemy wciąż rozwijać sieć salonów w Polsce. Interesują nas przede wszystkim największe miasta kraju. Mamy ten komfort, że firma Fielmann może w Polsce postawić na jakość, a nie na jak największą liczbę salonów, dlatego bardzo uważnie przyglądamy się nowym lokalizacjom – mówi w rozmowie z Retailnet Robert Wachowski, kierownik ds. ekspansji marki Fielmann sp. z o.o.

– Interesują nas zarówno dobrze prosperujące galerie działające na rynku retail od kilku lat, ale także nowe obiekty, które obecnie są w fazie budowy. Bardzo możliwe, że zdecydujemy się na otwarcie salonu w obiekcie rozbudowywanym lub rekomercjalizowanym – dodaje Robert Wachowski. – Docelowo chcemy posiadać w Polsce 80 salonów. Plan ten ma zostać zrealizowany do 2020 roku.

W Polsce Fielamann sp. z o.o. posiada łącznie 19 salonów optycznych. Dziesięć z nich znajduje się w centrach handlowych, m.in. w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Galerii Łódzkiej w Łodzi czy Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu.

Firma Fielmann jest największym optykiem w Europie. Zostało to osiągnięte dzięki jasnemu konceptowi oferującemu duży wybór oprawek, wysokiej jakości produktów, serwisowi dla klienta i przystępnej cenie.

Każdy salon firmy Fielmann prezentuje ponad 2 tys. okularów, w największych salonach ponad 10 tys. W firmie Fielmann znajdują się produkty znanych marek. Firma prowadzi ponad 600 salonów i zatrudnia ponad 13,5 tys. pracowników. Fielmann otworzył w listopadzie 1999 roku swój pierwszy polski oddział w Poznaniu.