Restauracja McDonald’s

W kwietnia w Centrum Alfa Gdańsk został otwarty salon Sinsay. Spółka LPP, właściciel marki na potrzeby sklepu wynajęła lokal o powierzchni 249 mkw.. na parterze obiektu.  Ponadto do grona najemców galerii dołączyły salon Lavard (pow. 90 mkw.), Apart  (pow. 93 mkw.) oraz sklep 4F (pow. 163 mkw.). Wszystkie nowe sklepy znajdują się na I piętrze galerii.

Centrum Handlowe Alfa znajduje się w Gdańsku, w dzielnicy Przymorze, przy ul. Kołobrzeskiej 41c. Obiekt został oddany do użytku w październiku 2002 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 55 tys. metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia najmu to 20 tys. mkw. Na parkingu o powierzchni ok. 18 tys. mkw., znajduje się ponad 500 bezpłatnych miejsc. Alfa Centrum w Gdańsku posiada 80 sklepów i punktów usługowych, kino oraz ścianę wspinaczkową.

Zarządcą Alfa Centrum jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.- europejski lider rynku centrów handlowych. Firma specjalizuje się w inwestycjach w eleganckie, śródmiejskie galerie handlowe. Realizuje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe i specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie już od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.