Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji w Mayland Real Estate
Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji w Mayland Real Estate

Centrum Handlowe Riviera w Gdyni i Serenadę w Krakowie zaprezentuje firma Mayland podczas Shopping Center Forum 2013 Fall Edition.

– Ponowna obecność na Shopping Center Forum bardzo nas mobilizuje. Ten rok jest dla nas wyjątkowy, kończymy bowiem nasz największy projekt i rozpoczynamy przebudowę kolejnej ważnej galerii – mówi w rozmowie z Retailnet Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji w Mayland Real Estate sp. z o.o.

Podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2013 Fall Edition Mayland skupi się na prezentacji przede wszystkim tych dwóch projektów.

– CH Riviera zostanie otwarte jesienią bieżącego roku. Forum będzie więc najlepszą okazją, by wszyscy, którzy jeszcze nie znają tego obiektu, mogli się z nim zapoznać w finalnym kształcie. Obecnie, na kilka miesięcy przed otwarciem, komercjalizacja przekroczyła 90 procent. Po zakończeniu prac CH Riviera będzie największym centrum handlowym na Pomorzu. Powierzchnia rozbudowanego obiektu wyniesie 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się w nim 250 sklepów – dodaje Grzegorz Latała.

– Natomiast jeśli chodzi o Serenadę, to pozyskaliśmy już m.in. takich kluczowych najemców jak Piotr i Paweł, marki grup LPP i Inditex. Obecnie mamy podpisane umowy na 40 proc. powierzchni najmu. Do końca roku chcemy skomercjalizować 60 proc. powierzchni i na przełomie roku rozpocząć budowę – dodaje Latała.

CH Serenada będzie oferowało dwa poziomy handlowe o powierzchni najmu 42 tys. mkw. Obiekt pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych.

Mayland Real Estate sp. z o.o jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. W najbliższych latach planuje budowę kolejnych centrów handlowych. Spółka ma rozwijać działalność deweloperską zarówno w oparciu o kontrolowany przez siebie bank gruntów jak i pozyskiwać nowe tereny inwestycyjne. Firma będzie również rozwijała zarządzanie obiektami handlowymi. Obecnie Mayland administruje pięcioma centrami o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 200 tys. mkw.