Parking
Parking

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galaxy to pierwsze centrum w Szczecinie, które będzie miało nowoczesny system kontroli ruchu na parkingu. System zainstalowany będzie na wszystkich poziomach parkingu.

Zielone i czerwone światełka nad miejscami parkingowymi będą sygnalizować czy miejsce jest wolne czy zajęte. Specjalnie oznaczone będą także miejsca dla inwalidów.

– Chodzi przede wszystkim o wygodę klientów – mówi Czesław Jasiewicz, dyrektor CHR Galaxy.  – System, jaki instalujemy oszczędzi ich czas i energię, wpłynie też pozytywnie na ekologię. Zmniejszy się znacznie ryzyko korków oraz nadmiernej emisji spalin na parkingu w okresach większego nasilenia ruchu, bo samochody zamiast krążyć powodując sztuczny tłok trafią prosto do celu.

Dodatkowo w ramach nowego systemu powstały specjalne tablice kierunkowe, które informują o ilości miejsc w danej alejce i na całym parkingu. System zawiera więc łącznie ponad 1,1 tys. sygnalizatorów (światełek wskazujących dostępność miejsca parkingowego), tyle samo czujek parkingowych, kilkanaście kilometrów okablowania strukturalnego i ponad 100 wyświetlaczy alejkowych.

– Realizacja projektu planowana jest na sierpień tego roku – dodaje Jasiewicz. – Zależy nam, by zdążyć przed imprezą The Tall Ship Races, by jak najlepiej przyjąć wtedy zarówno stałych klientów, jak i gości regat.

Podobne systemy funkcjonują tylko w najlepszych galeriach handlowych w Polsce, tj. w warszawskich Złotych Tarasach i w Galerii Mokotów oraz w katowickiej Silesia City Center. Galaxy dołączy do tego grona jako pierwsze centrum handlowe w Szczecinie.

Przypomnijmy, CHR Galaxy ma 170 sklepów oraz 1,3 tys. miejsc parkingowych. Obiekt należy do spółki Echo Investment.