Gemini Park Tarnów

Pierwszy kwartał tego roku Gemini Park Tarnów, centrum handlowe należące do Gemini Holdings, jak poinformował zarząd obiektu, może uznać za udany. Nastąpił wzrost odwiedzalności, a najemcy zanotowali pozytywne wyniki sprzedaży.

W trakcie pierwszych trzech miesięcy 2013 r., centrum handlowe Gemini Park Tarnów osiągnęło odwiedzalność wyższą o 24 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sukces obiektu potwierdzają obroty salonów, które także wzrosły w porównaniu do tych samych miesięcy roku poprzedniego; nawet o 50 proc. u niektórych z najemców.

– Wyniki osiągnięte w pierwszym kwartale 2013 r. potwierdzają dominującą pozycję Gemini Park Tarnów na mapie regionalnego handlu. Centrum jest nie tylko liderem na trudnym rynku lokalnym, ale także liczącym się obiektem na rynku ogólnopolskim. Obserwując dane z kwietnia mamy pełne podstawy do optymizmu – komentuje Zbigniew Nowak, dyrektor centrum.

Dobre wyniki sprzedażowe najemców, w opinii przedstawicieli obiektu, wpływają także na wewnętrzne rankingi prowadzone przez sieci handlowe, w których przodują salony zlokalizowane w tarnowskim Gemini Park.

– Restauracja KFC działająca w Gemini Park Tarnów w zestawieniu kwartalnym okazała się najlepszą restauracją spośród 163 lokali naszej marki – mówi Michał Hrebik, Manager KFC. – Dobre zarządzanie oraz wzorowa współpraca z dyrekcją centrum powoduje, że nasze starania przynoszą konkretne rezultaty. Lokalizacja Gemini Park Tarnów sprawia, że z miesiąca na miesiąc odwiedza nas coraz więcej klientów – komentuje Michał Hrebik, Manager KFC.

Wzrost obrotów w pierwszym kwartale zanotowali także najemcy sektora fashion.

Zadowolony z działania salonu mody męskiej w Gemini Park Tarnów jest Krzysztof Kuzara, właściciel sklepu marki Signore – Otwarcie naszego lokalu w Gemini Park Tarnów było jedną z najlepszych decyzji. Dzięki bardzo dobremu usytuowaniu obiektu, salon Signore cieszy się dużą popularnością i jest chętnie odwiedzany przez tarnowian.

Możliwości centrum położonego w sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych o potencjale 40 tys. mieszkańców, doceniają również najemcy decydując się na wprowadzanie nowych konceptów właśnie w Gemini Park Tarnów.

– Nasz sklep w Gemini Park Tarnów jest największym z sieci czternastu sklepów Oodji, które w ciągu ostatnich dwóch lat otworzyliśmy w Polsce – przyznaje Dominik Reczko, Country Manager Poland, Oodji – W związku z tym mieliśmy szansę zaimplementowania w nim kolekcji męskiej, która jest doskonałym uzupełnieniem oferty dla kobiet. Panowie wciąż nie mają dostępu do tak szerokiej oferty handlowej jak panie. To na pewno jeden z czynników wpływających na nasz sukces w Gemini Park w Tarnowie – mówi Dominik Reczko.

Na wyniki, osiągnięte w pierwszym kwartale tego roku przez Gemini Park Tarnów, wpłynęły także przypadające na ten okres wyprzedaże, które cieszyły się dużą popularnością wśród klientów obiektu.  – Mimo kalendarzowej wiosny nasi klienci nadal poszukiwali cieplejszej oferty. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się w Oodji przedłużyć kampanię Winter Sale. Biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży i odwiedzalności była to strategia, która opłaciła się obu stronom – dodaje D. Reczko.

Za wynajem Gemini Park Tarnów odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą Centrum.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to obiekt usytuowany w północnej części Tarnowa, o łącznej powierzchni ok. 80 tys. mkw., w tym 42,5 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się w nim miejsce na blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych.