Wizualizacja Galerii Amber

W czwartek, 25 kwietnia odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na terenie budowanej przez spółkę Echo Investment Galerii Amber w Kaliszu. Największe centrum handlowo-rozrywkowe w aglomeracji kalisko-ostrowskiej znajduje się na etapie stanu surowego.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, w tym prezydent Kalisza Janusz Pęcherz, przedstawiciele spółki Echo Investment, generalnego wykonawcy Eiffage Budownictwo Mitex i biura architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy. W wydarzeniu udział wzięli również najemcy i przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem powierzchni w Galerii Amber.

Poziom komercjalizacji Galerii Amber wynosi 75 proc. Podpisano już umowy z kluczowymi najemcami: hipermarketem E.Leclerc, kinem Helios, H&M, C&A, New Yorker, RTV Euro AGD, Reserved, House, Deichmann, Mohito, Cropp Town, Sinsay, Matras, CCC, Rossmann, 4F, Adidas, Reebok, Nike, Puma, Lee Wrangler.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33,5 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się hipermarket E.Leclerc oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami.

Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1000 miejsc parkingowych. Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment. Galeria Amber będzie otwarta wiosną 2014 roku. Film z uroczystości zawieszenia wiechy można zobaczyć tutaj.

Spółka Echo Investment 16 maja br. planuje uroczystość symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie.