Klinika weterynarii
Klinika weterynarii

Nietypowy najemca uzupełnił w ostatnim czasie ofertę katowickiego centrum handlowego Silesia City Center. W obiekcie otwarto pierwszą w Polsce klinikę weterynaryjną sieci SmartVet.

SmartVet jest najnowocześniejszą przychodnią na Śląsku. Posiada powierzchnie 275 mkw., na której ulokowane zostały gabinety lekarskie, dwie sale operacyjne, laboratorium czy SPA i hotel dla zwierząt. Firma oferuje światowej klasy ambulans medyczny, wyposażony między innymi w aparat RTG, ultrasonograf czy sprzęt służący do monitorowania czynności życiowych.

Dwie sale operacyjne wyposażone zostały w sprzęt specjalnie sprowadzony z Włoch, Niemiec i Japonii, videoskop w każdym gabinecie, indywidualnie sterowane ogrzewanie pomieszczeń mające zapewnić komfort pacjentom. Właściciele zwierzaków mogą korzystać z telewizorów w poczekalni.

Niemiecka sieć SmartVet to największa sieć klinik weterynaryjnych w Europie. Firma posiada obecnie w Niemczech ponad 20 placówek. Pierwsza klinika została otwarta w Berlinie w 2006 roku. Założycielem SmartVet jest lekarz weterynarii Olaf Thamm, który specjalizuje się w leczeniu zwierząt egzotycznych.

Silesia City Center na powierzchni 86 tys. mkw. oferuje ponad 300 sklepów i punktów usługowo-handlowych, w tym największą na Śląsku strefę food-court z ponad 30 restauracjami i kawiarniami, a także bogatą strefą rozrywki z kinem i fitness clubem. W 2012 roku Silesia City Center odwiedziło ponad 15 milionów klientów. Wśród najemców Silesii znajdują się m.in.: Tommy Hilfiger, Burberry, Weekend by Max Mara, Van Graaf, Zara, La Mania, Pinko, Pennyblack czy Marc O’Polo.