Wojciech Buczkowski, prezesa zarządu Komputronik SA
Wojciech Buczkowski, prezesa zarządu Komputronik SA

W warszawskim w CH Jupiter został otwarty pierwszy salon Komputronik Megastore o powierzchni 2 tys. mkw. – Nowy koncept gwarantuje lepszą dostępność produktów dzięki zintegrowanemu ze sklepem magazynowi. Dla naszych klientów kupujących w internecie będzie to także wygodne miejsce natychmiastowego odbioru towaru, czynne 7 dni w tygodniu – powiedział redakcji Retailnet Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Ponadto w tym tygodniu uruchamiamy usługę, która pozwala klientowi zamówiony w internecie towar z dowozem na terenie Warszawy otrzymać w ciągu dwóch godzin.

Komuputronik Megastore to wielofunkcyjne centrum nowoczesnych technologii. Nakłady inwestycyjne na ten salon wyniosły 2,4 mln zł. Firma szacuje, że roczne przychody z tego punktu wyniosą 40-50 mln zł.

– Zdajemy sobie sprawę, że CH Jupiter nie jest  topowym centrum handlowym. W tym przypadku kluczową wartością dla nas była lokalizacja obiektu. Dobry węzeł komunikacyjny, własny parking oraz duża powierzchnia w dosyć atrakcyjnych warunkach cenowych – te atuty  przesądziły o naszej decyzji. Wiemy, że lokale w topowych galeriach bywają kilkakrotnie droższe jeśli chodzi o wynajem powierzchni. Na koncept Komputronik Megastore składają się ceny internetowe i agresywna polityka. Dlatego staramy się ekonomicznie dysponować funduszami, żeby zapewnić klientom niskie ceny produktów.

– W styczniu 2013 roku uruchomiliśmy salon w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska. W planach na ten rok nie mamy otwarcia własnych salonów. Skupiamy się na wprowadzaniu nowego konceptu Komputronik Megastore. Oczywiście w miastach, w których będą lokalizowane Komputronik Megastore dostosujemy ilość sklepów do potencjału danego rynku. W Warszawie docelowo 8 sklepów zredukujemy do 4. Plus Komputronik Megastore, który zastąpi  4 zamknięte salony – dodał Wojciech Buczkowski.

W projekt zaangażowani są wszyscy najwięksi producenci sprzętu, reprezentujący takie marki jak m.in. Acer, Apple, Asus, Canon, DELL, HP, Intel, Lenovo Microsoft, Samsung, Sony, Toshiba i wiele innych.

Komputronik SA ma obecnie około 220 salonów. Wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, KEN TI, a także czeska spółka K24. Komputronik SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.