Prace budowlane związane z rozbudową Gemini Park Bielsko-Biała, Centrum Handlowo – Rozrywkowego należącego do Gemini Holdings, toczą się zgodnie z harmonogramem. Do otwarcia nowego, większego obiektu pozostało około 7 miesięcy.

– Mimo, iż zima w tym roku trwała wyjątkowo długo, wszystkie prace budowlane przebiegały i przebiegają zgodnie z planem. Pierwotne założenia zostały zrealizowane wbrew niesprzyjającym warunkom atmosferycznym i utrzymującej się przez dłuższy czas temperaturze poniżej -15 °C – mówi Krzysztof Gaweł, prezes zarządu GREM Gemini Real Estate Management.

Wykonawcy, jak poinformował inwestor, korzystali z różnych sposobów radzenia sobie z niesprzyjającą pogodą, by nie opóźniać postępów budowy.

– Przy wysokich ujemnych temperaturach stosowaliśmy metodę grzania mieszanki betonowej oraz jej składników. Dodatkowo, aby zapewnić dodatnią temperaturę przy wykonywaniu najistotniejszych prac, instalowaliśmy namioty foliowe, w których powietrze ulegało nagrzewaniu – informuje Leszek Szklener, pełnomocnik ds. przygotowania i realizacji inwestycji.

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała to ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw. Po rozbudowie, obiekt będzie dysponował jedną z największych powierzchni w regionie – 45 tys. mkw., a grono najemców powiększy się o kolejne 70 lokali z branży modowej,. Część firm otworzy swoje sklepy po raz pierwszy w tej części Polski.

Nowa powierzchnia handlowa będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz dopełnienie oferty fashion. Poszerzona zostanie również oferta usługowa.

W rozbudowanym obiekcie, na 3,2 tys. mkw. pojawią się salony grupy LPP: Reserved, Cropp, House, Sinsay i Mohito. Ponadto, sklep Reserved powiększy swoją powierzchnię i zmieni lokalizację otwierając salon dwupoziomowy, a salon sportowy Martes Sport podwoi swoją powierzchnię. Wśród najemców znajdą się także popularne marki modowe, m.in. Bershka i Stradivarius należące do grupy Inditex. Strefa gastronomiczna wzbogaci się o restaurację Sushi, lodziarnię Grycan i cukiernię Sowa; ofertę rozbudowanego centrum uzupełni salon RTV Euro AGD.

Za koordynację inwestycji odpowiada firma Vatra Group, a koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio.

Za wynajem Gemini Park Bielsko Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą Centrum.