E-commerce

25 kwietnia 2013 roku Ferratum Group uruchomiła nową usługę finansową w Polsce. FerBuy to alternatywna forma płatności w sklepach internetowych. System pozwala na dokonanie zakupu online i zapłatę za otrzymany towar w późniejszym terminie.

FerBuy to prosty i bezpieczny system płatności działający na zasadzie kup teraz, zapłać później. Kupujący za pomocą FerBuy najpierw otrzymuje zakupiony towar, następnie dostaje fakturę – którą może spłacić w całości (w ciągu 14 dni) lub ewentualnie rozłożyć płatność na raty. Nowa forma płatności to, w opinii przedstawicieli firmy, ciekawy sposób na uatrakcyjnienie oferty, a tym samym zwiększenie sprzedaży sklepu internetowego. Rozwiązanie upraszcza także sprzedającym administrację związaną z obsługą płatności czy wystawianiem faktur. Ryzyko finansowe transakcji leży całkowicie po stronie FerBuy.

– Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków e-commerce w Europie. W związku z tym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie FerBuy właśnie tutaj. Nasze rozwiązanie zapewnia całkowicie bezpieczną opcję płatności bez konieczności przekazywania w sieci poufnych informacji, takich jak numery kart kredytowych. Decydując się na FerBuy, sklepy internetowe wzbogacą swoją ofertę o alternatywną i bezpieczną formę płatności. ​​Jestem przekonany, że korzyści które oferujemy zainteresują rynek e-commerce. Przewidujemy pozyskanie 100 partnerów handlowych projektu do końca 2013 roku – powiedział Caj Sjöman, Global Head FerBuy.

Polska jest trzecim, po Singapurze i Czechach, krajem, w którym Ferratum Group wprowadza ofertę FerBuy. System można łatwo zintegrować ze sklepem internetowym. Firma oferuje pełne wsparcie techniczne i marketingowe związane z wprowadzeniem i funkcjonowaniem nowej formy płatności.