CCC

Zarząd CCC SA poinformował, że dokonano już rejestracji spółki zależnej CCC Shoes Ayakkabıcılık Ticaret Limited Sirketi z siedzibą w Istambule w Turcji. To pozwoli na rozpoczęcie działalności operacyjnej w tym kraju.

Utworzenie spółki zależnej CCC Shoes Ayakkabıcılık Ticaret Limited Sirketi jest elementem realizacji strategii emitenta w zakresie ekspansji na rynki zagraniczne i stanowi kolejny krok w procesie rozwoju Grupy Kapitałowej CCC SA.

We wcześniejszym komunikacie spółka poinformowała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki CCC w marcu 2013 roku wyniosły 95,7 mln zł i tym samym były o 26,3 proc. niższe niż rok wcześniej.

CCC SA jest właścicielem sieci sklepów CCC, Lasocki, Quazi, Boti. Strategicznym celem spółki na lata 2013 – 2015 jest zdobycie pozycji lidera rynku obuwniczego w każdym z krajów Europy Środkowej. W Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech spółka zamierza rozwijać sieć sklepów własnych, natomiast w Rosji, Rumunii i krajach nadbałtyckich przez franczyzę. Firma nie wyklucza również rozwoju w Kazachstanie i na Ukrainie.

W 2013 roku sieć sprzedaży spółki CCC zwiększy się o 120 sklepów CCC, w tym co najmniej 40 salonów sprzedaży powstanie w Polsce, 25 w Czechach i na Słowacji, 25 na Węgrzech i co najmniej 20 w Rumunii.