KFC
KFC

Firma AmRest, która odpowiada za rozwój w Polsce takich marek gastronomicznych jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks zakończyła 2012 rok z liczbą 662 lokali na świecie. Od stycznia bieżącego roku grupa otworzyła 20 nowych restauracji i kawiarni, dzięki czemu liczba lokalizacji AmRest wzrosła do 682.

Firma AmRest posiada lokale gastronomiczne w m.in.: w Polsce, w Czechach, na Węgrzech, w Rosji, Bułgarii, Serbii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i w Chinach.

W Polsce firma AmRest obecnie posiada 285 kawiarni i restauracji. Lokale KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks znadują się zarówno w centrach handlowych, jak i przy najbardziej reprezentacyjnych ulicach dużych i średnich miast.

W naszym kraju firma prowadzi najwięcej restauracji sieci KFC. Do tej pory otwarto ich 168. Ponadto AmRest otworzył w Polsce 57 lokali Pizza Hut, 33 kawiarnie Starbucks oraz 27 lokali fast-food Burger King.

Jak poinformowała firma, sprzedaż grupy AmRest wzrosła w pierwszym kwartale 2013 roku o 11,8 proc. i wyniosła 609 116 tys. zł w porównaniu do 544 891 tys. zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wzrost przychodów w Europie Środkowo-Wschodniej w porównaniu do pierwszego kwartału 2012 wyniósł 3,3 proc. i wynikał z dodatkowych przychodów wypracowanych przez 45 nowo otwartych restauracji w okresie od 1 kwietnia 2012 r. do 31 marca 2013 r. Sprzedaż w restauracjach porównywalnych była nieco niższa niż w analogicznym kwartale roku ubiegłego.

Największą poprawę przychodów zaobserwowano w Rosji, gdzie sprzedaż restauracji prowadzonych przez grupę wzrosła o 31,4 proc. Silny wzrost przychodów był rezultatem zarówno rosnącej sprzedaży w restauracjach porównywalnych jak i dynamicznego tempa nowych otwarć.