Domino's Pizza
Domino's Pizza

Nowy lokal Domino’s Pizza ruszył w Centrum Skorosze w warszawskiej dzielnicy Ursus. Jest to 15. placówka sieci.

Aktualnie Domino’s Pizza posiada 14 punktów w stolicy i 1 w Pruszkowie. W planach jest dalsza ekspansja na rynku warszawskim, a także w innych miastach w kraju.

Zarząd spółki DP Polska SA, posiadającej licencję na otwieranie lokali Domino’s Pizza w Polsce, poinformował, że planuje dynamiczny rozwój sieci w naszym kraju, możliwy dzięki kapitałowi uzyskanemu od  inwestorów giełdowych.

Potwierdzone zostały otwarcia kolejnych pięciu pizzerii w Warszawie do końca  2013 roku, a  także zapowiedziano ruchomienie pierwszej placówki poza Warszawą – w dużym mieście wojewódzkim.

Na świecie Domino’s Pizza ma ponad 10 tys. lokali na 70 rynkach. Spółka Dominos IP Holder LLC  otwiera zarówno lokale własne jak i franczyzowe. Kolebką Domino’s Pizza są Stany Zjednoczone, ale marka ma swoje punkty także w Australii, Meksyku, Indiach, Turcji, Francji i Wielkiej Brytanii.

Na polskim rynku sieć istnieje dwa lata. Właścicielem polskiego oddziału firmy jest spółka DP Poland PLC, notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.