Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds

– Ceny nieruchomości gruntowych w centrach dużych miast w Polsce kształtują się na poziomie podobnym do tego, jaki spotykamy w Niemczech. Natomiast w miastach mniejszych są znacznie niższe – powiedział portalowi Retailnet Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds.

– Nie koncentrujemy się na wybranych województwach kupując działki pod obiekt handlowy. Inwestujemy w całej Polsce. Obecnie jesteśmy w trakcie nabywania kilku nieruchomości gruntowych w różnych regionach.

– Optymalne są dla nas miasta liczące od 20 tys. mieszkańców i nieruchomości gruntowe od 20 tys. mkw. Podstawowe kryteria wyboru lokalizacji pod centra marcredo to przede wszystkim: dobra widoczność, dobra dostępność komunikacyjna oraz możliwość zaprojektowania odpowiedniej liczby miejsc parkingowych – dodał Stephan Groht.

Spółka elbfonds Development w 2013 roku planuje ukończyć trzy projekty. Są to marcredo Center w Piekarach Śląskich i w Szczecinie oraz obiekt w Myśliborzu. W tym roku na wiosnę zamierza rozpocząć budowę marcredo Center w Kutnie.

Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Nazwa marcredo Center oznacza nowoczesne nieruchomości handlowe cieszące się popularnością na arenie krajowej i międzynarodowej. Centra marcredo dzięki właściwemu doborowi najemców zaspokajają codzienne potrzeby klientów.