Przetarg w Centrum Ptak
Przetarg w Centrum Ptak

26 kwietnia 2013 roku na terenie Centrum Handlu Hurtowego Ptak przeprowadzono przetarg na kilka stoisk handlowych. Powierzchnie handlowe przeznaczone do przetargu powstały w wyniku modernizacji hali handlowej G – poinformował zarząd spółki Ptak SA.

Ze względu na bardzo dużą ilość chętnych, Zarząd Ptak SA podjął, jak poinformowano, bezprecedensową w tych czasach decyzję o wystawieniu lokali na przetarg. Po raz ostatni taki przetarg na miejsca handlowe w Ptaku miał miejsce 7 lat temu, w czasie, kiedy kryzys nie zaglądał nikomu w oczy – poinformowano.

– W sali przetargowej zgromadziło się kilkadziesiąt osób – przedsiębiorców polskich, a także szerokie grono biznesmenów tureckich. Licytacja poszczególnych stoisk odbywała się w niezwykle gorącej atmosferze, a wyniki przeszły nie tylko najśmielsze oczekiwania organizatorów przetargu, ale w niektórych wypadkach były sensacyjne – poinformowali przedstawiciele spółki.

Jedno ze stoisk o powierzchni  117 mkw. zostało wylicytowane za czynsz w wysokości 93 euro/mkw. Takie wartości nie padały nawet w czasach prosperity. Pozostałe stoiska osiągnęły średni czynsz w wysokości 35 euro/mkw.

– Świadczy to o tym, że Ptak SA pomimo ogólnie nie najlepszej koniunktury w gospodarce, rozwija się doskonale i wszystkie powierzchnie w liczącym 160 tys. mkw. kompleksie handlowym są wynajęte. Ptak jak za najlepszych czasów jest dalej magnesem przyciągającym nowych przedsiębiorców – podkreśla zarząd Ptak SA.