Sklep Toy Planet

Sieć sklepów zabawkarskich Toy Planet uruchomiła nowe punkty sprzedaży na północy i wschodzie Polski. W I kwartale 2013 roku otwarte zostały 3 nowe sklepy – w Wejherowie, Koszalinie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

W najbliższym czasie nowe sklepy pojawią się w Warszawie, Krakowie i Zabrzu. W Krakowie powstaną dwie placówki a w Warszawie powstanie największy w sieci sklep wzorcowy Toy Planet, który będzie miał prawie 300 mkw. powierzchni.

Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 35 sklepów z czego aż 14 zostało uruchomionych w 2012 roku. W przygotowaniu są kolejne otwarcia. Do końca 2013 roku planowane jest przekroczenie liczby 40 sklepów działających pod szyldem Toy Planet.

Toy Planet to nowoczesna sieć sklepów oferująca tylko markowe zabawki. Oprócz najbardziej znanych i reklamowanych marek przemysłu zabawkarskiego, które spotkać można na półkach każdego sklepu zabawkowego, dużą rolę w sprzedaży stanowią niszowe zabawki importowane bezpośrednio przez operatora sieci. Operatorem i pomysłodawcą konceptu jest spółka Toy Planet z Wrocławia.

Właściciele Toy Planet mają ponad 10-letnie doświadczenie w branży. Ich początkowa działalność oparta była na dystrybucji hurtowej na rynku polskim zabawek znanych światowych producentów. W 2003 roku otwierając we Wrocławiu salon firmowy francuskiego producenta zabawek Berchet rozszerzono działalność handlową o sprzedaż detaliczną. Sukces finansowy pierwszego sklepu zaowocował kolejnymi otwarciami we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. W 2006 roku podjęto decyzję o zmianie nazwy z Berchet na nazwę własną Toy Planet i o rozwoju sieci za pośrednictwem franchisingu. Obecnie firma Toy Planet chcąc wypełnić niszę rynkową tego typu salonów pozyskuje i zaprasza do współpracy partnerów.

Spółka Toy Planet otwiera również sklepy z sieciami odzieżowymi. Po doświadczeniach we współpracy z Quadri Foglio, w zeszłym roku ruszył sklep z marką Wójcik w Galerii Rzeszów, a w City Point Tychy z marką Tup Tup. Planowane są kolejne takie przedsięwzięcia. Otwierane sklepy mają powierzchnię od 80 mkw. do 150 mkw.

Sieć Toy Planet oferuje zabawki m.in. takich marek jak: Lego, Mattel, Hasbro, Fisher Price, Hape, Nikko, Bruder, Carrera, Trefl, Smoby, Klein, Artasavi i wiele innych.