Dekada Grójec
Dekada Grójec

Ruszyły prace związane z budową centrów handlowych Dekada w Nowym Targu i Grójcu, kolejnych obiektów typu convenience, realizowanych przez grupę Dekada Realty.

W ciągu ostatnich dwóch lat Dekada Realty oddała do użytku centra handlowe zlokalizowane w Myślenicach, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Olsztynie i w Krakowie, które zostały dobrze przyjęte na lokalnych rynkach. Inwestor rozpoczął prace przy budowie kolejnych obiektów, które tym razem wzbogacą mapę handlową Nowego Targu i Grójca.

– Podpisane zostały już umowy z generalnymi wykonawcami  tych centrów.  W marcu rozpoczęły się prace związane z budową obydwu obiektów  – mówi Aleksander Walczak, Prezes Dekada Realty.

Obiekt w Nowym Targu będzie usytuowany na terenie dotychczasowego dworca PKS, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście.

– Dla dworca przygotowana zostanie tymczasowa lokalizacja, gdyż pełniący obecnie tę funkcję budynek zostanie rozebrany wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą. Konstrukcja obiektu wraz z częścią nowych wiat przystankowych w większości powinna zostać ukończona już w sierpniu – tłumaczy Aleksander Walczak. – Równolegle będą prowadzone także roboty związane z przebudową zewnętrznego układu drogowego i jego nową organizacją w rejonie ulic Królowej Jadwigi i Kilińskiego – dodaje prezes Dekada Realty.

Obecnie Dekada Nowy Targ jest już skomercjalizowana w 85 proc. Ofertę handlowo-usługową galerii stworzą między innymi.: nowoczesny dworzec PKS, supermarket Tesco, Pepco, CCC, Rossmann i Apteka Centrum Zdrowia. Będą też punkty GSM i inne lokale usługowe. Obiekt zostanie oddany do użytku w marcu 2014 roku.

Powstająca w Nowym Targu Dekada będzie centrum handlowym przeznaczonym na szybkie, wygodne zakupy, połączonym z nowym dworcem autobusowym. Na powierzchni najmu 3 380 mkw. zostanie rozmieszczonych 17 lokali handlowo-usługowych. Galeria będzie też dysponować parkingiem na 150 miejsc. Główną zaletą inwestycji jest lokalizacja w obrębie dużego skupiska ludności miejskiej, przy samym zjeździe z drogi krajowej relacji Kraków-Zakopane (popularna „Zakopianka”), co gwarantuje doskonałe skomunikowanie.

Prace budowlane rozpoczęły się także w Grójcu, gdzie  bezpośrednio przy obwodnicy miasta, w pobliżu drogi ekspresowej S7 Gdańsk-Warszawa-Kraków, powstaje kolejny projekt grupy Dekada Realty. W obiekcie o powierzchni najmu 5,4 tys. mkw., uruchomionych zostanie 17 lokali handlowo- usługowych. Wśród nich znajdą się m.in. popularny operator spożywczy, Media Expert, CCC, oraz drogeria Rossmann, z którą obecnie finalizowana jest umowa najmu. Centrum handlowe będzie położone w północnej części miasta, co zapewni łatwy dojazd dla mieszkańców całego powiatu.

– W Grójcu obecnie wykonywane są roboty obejmujące organizację budowy i zaplecza, powoli rozpoczynamy także prace ziemne związane ze wzmocnieniem gruntu i przygotowaniem platformy roboczej. Następnie przystąpimy  do fundamentowania i wznoszenia konstrukcji głównej. Docelowo Dekadę Grójec utworzą dwa parterowe budynki. Zakończenie prac budowlanych planujemy na koniec listopada 2013 r. – informuje Aleksander Walczak.