McDonald's
McDonald's

Otwarto ósmą restaurację McDonald’s w Szczecinie. Lokal znalazł się na terenie Centrum Handlowego Ster. Powierzchnia nowej restauracji sieci mierzy 540 mkw.

– Centra handlowe, sąsiedztwo hipermaketów to dla McDonald’s jeden z ważnych obszarów rozwoju sieci w Polsce – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska. – Obecnie obejmuje ona już 306 lokali, z czego kilkadziesiąt działa w takim właśnie otoczeniu. Mamy nadzieję, że oferta McDonald’s spotka się z zainteresowaniem klientów Centrum Handlowego Ster.

Nowy lokal charakteryzuje się nowoczesnym stylem i wysokim standardem wykończenia. Projekt wnętrza szczecińskiej restauracji został wykonany przez Europejskie Studio Projektowe w Paryżu. Komfort mają zapewnić gościom wygodne, tapicerowane meble.

Nowa restauracja w Szczecinie jest obiektem typu McDrive, który umożliwia obsługę zmotoryzowanych gości bez potrzeby wychodzenia z samochodu. Dla wielbicieli kawy przeznaczone jest McCafé – specjalnie wydzielona strefa kawiarniana wewnątrz restauracji, z oddzielnym kontuarem i miejscami siedzącymi.

Główną atrakcją dla najmłodszych gości jest strefa Gym&Fun – interaktywne miejsce zabaw w restauracjach McDonald’s. W Gym&Fun przygotowano mini boisko do koszykówki, tor do jazdy na rowerze i biegu z przeszkodami.

Najnowsza szczecińska restauracja jest obiektem franczyzowym. Oznacza to, że lokal jest prowadzony przez niezależnego przedsiębiorcę współpracującego z McDonald’s na podstawie umowy franczyzowej.

Obecnie w sieci McDonald’s działa 306 restauracji, w tym 175 prowadzone na zasadzie franczyzy przez 58 licencjobiorców. Firma zatrudnia w Polsce ponad 16 tys. pracowników.